Naga MarketsMark Karpeles to były dyrektor generalny nieistniejącej już giełdy kryptowalut Mt. Gox. W 2014 roku, ze wspomnianej giełdy zniknęło 850 tysięcy Bitcoinów, a jej CEO chcę ponownie rozpocząć blockchainowy biznes w Japonii.

W marcu br., Karpeles został skazany przez japoński sąd na wyrok w zawieszeniu za manipulowanie danymi giełdy. AFP-Jiji Press napisało o sprawie:
“Sąd skazał Marka Karpelesa, 33-letniego Francuza za fałszowanie danych, ale uniewinnił go od zarzutów sprzeniewierzenia milionów [USD] z kont klientów”. Teraz natomiast 34-letni Francuz „chce uczynić z Japonii lidera w technologii blockchain”.

2,5 roku więzienia w zawieszeniu

Jednak japońscy prokuratorzy pierwotnie zażądali, by uznać Karpelesa winnym defraudacji i skazać go na 10 lat więzienia. Udało mu się uniknąć tych zarzutów, zamiast tego otrzymał wyrok 2,5 roku więzienia w zawieszeniu za manipulację danymi.

Prawnicy skazanego się nie poddają, jak ujawniono w zeszłym miesiącu, zamierzają odwoływać się także od zarzutu manipulacji danymi, ponieważ Karpeles cały czas przekonuje o swej niewinności.

W 2018 r., w ramach postępowania naprawczego, był CEO Mt. Gox publicznie oświadczył, że nie będzie zainteresowany ubieganiem się o „nadmiar” 160 tysięcy Bitcoinów wynikających z wahań kursów kryptowaluty od czasu, gdy użytkownicy stracili środki.

“Nie chcę tego. Nie chcę tego miliarda dolarów” – napisał podczas sesji Reddit AMA.
“Od samego początku nie spodziewałem się, że dostanę coś z tego bankructwa. Fakt, że dzisiaj jest to możliwe, jest aberracją i uważam, że moim obowiązkiem jest zapewnić, że tak się nie stanie” – dodał Karpeles.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Szczegóły projektu: nieznane

Na razie nie wiadomo jeszcze jaki dokładnie projekt przygotowuje Karpeles, jednak nie trudno w jego przypadku wyobrazić sobie inne przedsięwzięcie związane z giełdą.

Zobacz też:  Micro E-mini S&P 500 Futures – dostęp do regulowanego rynku dla traderów z mniejszym kapitałem

Japońskie giełdy kryptowalut przeżywają boom, dzięki ścisłemu nadzorowi regulacyjnemu, którego celem jest zapewnienie, że dalsze istotne naruszenia zaufania konsumentów nie wystąpią.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here