Naga MarketsMark Frissora, były prezes Hertz, zapłaci firmie 2 mln dol. odszkodowaniaHertz, amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się wynajmem samochodów, odzyska 2 miliony dolarów od byłego prezesa firmy, Marka Frissora, w ramach zaspokojenia roszczeń Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

  • SEC oskarża Marka Frissora o doprowadzenie do złożenia nieprawidłowego sprawozdania finansowego przez Hertz w 2013 roku.
  • Frissora zapłaci 200 tysięcy dolarów kary i 2 miliony dolarów odszkodowania.
  • Przychody Hertz w drugim kwartale 2020 roku spadły o 67%.

Naciski na pracowników

Według SEC, głównego regulatora amerykańskiego rynku giełdowego, w 2013 roku Mark Frissora spowodował złożenie przez Hertz, którego był prezesem, nieścisłego sprawozdania finansowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
W 2013 roku wyniki firmy zaczęły spadać poniżej oczekiwań analityków, przez co Frissora miał wywierać presję na pracowników, aby ci „znaleźli pieniądze”. Ówczesny prezes miał również doprowadzić do dłuższego użytkowania starszych samochodów, aby jak najbardziej zmniejszyć koszty, jednocześnie nie informując o tym inwestorów.

Zobacz również: Giromed Institute wznawia wykonywanie badań bezdechu sennego dla Infoscanu

SEC zarzuca także, że w listopadzie 2013 roku Hertz podtrzymał prognozę swoich wyników, pomimo, że szacunki, którymi dysponowała firma mówiły o niższym zysku na akcję. Hertz zrewidował wyniki i dokonał ich korekty w 2014 roku, a w 2015 roku ogłosił, że przychód spółki w 2013 roku był niższy o 235 milionów dolarów.

Frissora nie przyznaje się do winy

W grudniu 2018 roku Hertz zgodził się zapłacić 16 milionów dolarów w celu uregulowania szkód związanych z nieprawidłowościami i innych zarzutów wniesionych przez SEC.

Mark Frissora opuścił Hertz we wrześniu 2014 roku. Frissora nie przyznał się do winy, ale zgodził się zapłacić około 1,98 miliona dolarów odszkodowania firmie i 200 tysięcy dolarów kary.

Pandemia COVID-19 nie oszczędza spółki. Od maja Hertz przechodzi restrukturyzacje, a przychody spółki w drugim kwartale 2020 roku spadły o 67% rok do roku i wyniosły 832 miliony dolarów. Jeszcze gorzej wypadły przychody z wynajmu pojazdów w samych Stanach Zjednoczonych, które spadły o 70% do 533 milionów dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Hertz w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here