Naga Markets
Mark Cuban

Mark Cuban stawiając na Bitcoina stwierdził, że„ jeśli masz złoto, jesteś głupi jak cholera”. W najnowszym odcinku podcastu „Club Random” prowadzonego przez komika Billa Mahera wyemitowanego w poniedziałek, właściciel drużyny NBA, Dallas Mavericks, przedstawił swoje najświeższe przemyślenia na temat złota i Bitcoina. Kurs BTC/USD konsoliduje po świętach nieco poniżej 17 000 USD.

Mark Cuban: Bitcoin jest doskonałą inwestycją, im tańszy tym lepiej

Cuban stwierdził, że Bitcoin jest doskonałą inwestycją i chce, aby cena dalej spadała, aby mógł kupić więcej tokenów. Ze swojej strony Bill Maher powiedział, że jest „bardzo przeciwny Bitcoinowi” i wierzy w wartość złota. Mark Cuban w odpowiedzi na stwierdzenie Mahera, że wierzy w wartość żółtego metalu, powiedział:Wiesz co? Jeśli masz złoto, jesteś głupi jak cholera.

Od początku roku wartość głównych kryptowalut znacznie spadła. Kurs Ethereum i Cardano spadł odpowiednio o około 70% i 80%.

Cuban zauważył na Twitterze w zeszłym miesiącu, że pozostaje zaangażowany w kryptowaluty, ponieważ wierzy w inteligentne kontrakty, jedną z głównych technologii umożliwiających transakcje kryptograficzne.

Gospodarz podcastu stwierdził następnie, że złoto jest „zabezpieczeniem przed wszystkim” i „nigdy nie znika”, na co Cuban odpowiedział:

Złoto przechowuje wartość, podobnie jak Bitcoin.

Bitcoin vs. Złoto: kapitalizacja rynkowa

Wycena rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła z około 1 miliarda dolarów w 2013 roku do 1,15 biliona dolarów w listopadzie 2021 roku, odzwierciedlając zarówno wzrost cen od 2013 roku, jak i wzrost całkowitej liczby utworzonych monet.

Na dzień dzisiejszy całkowita kapitalizacja rynkowa wirtualnych walut spadła do 772 miliardów dolarów. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi natomiast 323 miliardy dolarów, jak pokazują dane z Coinmarketcap.

Według raportu In Gold We Trust, wartość rynkowa złota wzrosła w tym samym okresie z około 8 do około 12 bilionów dolarów.

Bitcoin (BTC) ma problemy z pokonaniem oporu 17 000 USD

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin kosztuje 16 857 USD, co oznacza wzrost o 0,6% w ciągu ostatnich siedmiu dni, pokazują dane z Coinmarketcap. Największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej straciła w tym roku ponad 60% swojej wartości.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj