Cyberprzestępcy polujący na kryptowaluty po raz kolejny dają o sobie znać. Tym razem ich ofiarą padł znany inwestor, będący między innymi właścicielem drużyny koszykarskiej Dallas Mavericks, oraz wielki entuzjasta BTC, Mark Cuban. Jak odkrył jeden z blockchainowych detektywów, hot wallet MetaMask, z którego korzystał biznesmen, został naruszony w wyniku czego wyprowadzono z niego środki opiewające na kwotę 870 tys. dolarów.
- Hot Wallet miliardera został naruszony w wyniku czego wyprowadzono z niego 870 tys. dolarów w różnych tokenach,
- Wszystko wskazuje na to, że było to następstwo ataku phishingowego, czyli właściciel przez nieuwagę pobrał złośliwe oprogramowanie,
- Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
Mark Cuban okradziony
Znany w społeczności kryptowalut miliarder padł ofiarą hakera (lub grupy), który okradł go na kwotę 870 tys. dolarów. Jak się okazało, jego adres w popularnym portfelu MetaMask został naruszony, w wyniku czego doszło do nieautoryzowanej przez właściciela serii wypłat na inne wallety.
Sprawę jako pierwszy wychwycił niezależny detektyw śledzący ruchy na rożnych blockchainach – Wazz – który wczoraj, tj. w piątek 15 września, w godzinach wieczornych poinformował o tym na X (dawny Twitter).
Lmao, did Mark Cuban's wallet just get drained?
Wallet inactive for 160 days and all assets just moved pic.twitter.com/vWnMZFyHB5
— Wazz (@WazzCrypto) September 15, 2023
Należący do Cubana adres pozostawał nieaktywny przez co najmniej sześć miesięcy, co świadczy o tym, że napastnik musiał go od dłuższego czasu obserwować. Taką informację przekazał sam poszkodowany.
W ciągu niespełna 10 minut z jego adresu nagle wypłynęło sporo środków takich kryptowalutach, jak Lido Staked Ether (stETH), USD Coin (USDC) oraz USDT (Tether).
Z tego, co również zaobserwował blockchainowy detektyw, to około 2 mln dolarów w USDC opuściło portfel, jednakże się okazało, że to sam Cuban przesłał te środki na portfel giełdy Coinbase w obawie o ich bezpieczeństwo w naruszonym adresie.
Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach. |
Jak doszło jednak do naruszenia środków bezpieczeństwa MetaMaska, które miały za zadanie chronić kryptowaluty Cubana? Społeczność na X spekulowała, że prawdopodobnie musiało być to następstwo ataku phishingowego.
Sam przedsiębiorca zgodził się z tym, że najwidoczniej musiał nieświadomie pobrać aktualizację aplikacji z jakimś złośliwym oprogramowaniem.
– Jestem całkiem pewien, że pobrałem wersję MetaMask z jakimś gównem – komentuje Cuban w rozmowie z dziennikarzem serwisu DL News.
Autor poleca również:
- 15 lat temu upadł bank Lehman Brothers. W cieniu tej tragedii narodził się Bitcoin
- Ta grupa wciąż stanowi ogromne zagrożenie – ostrzegają analitycy z Chainalysis
- Współtwórca Ethereum mówi z przekonaniem o dobrej przyszłości kryptowalut w USA
|
Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >> |