Naga Markets

Cyberprzestępcy polujący na kryptowaluty po raz kolejny dają o sobie znać. Tym razem ich ofiarą padł znany inwestor, będący między innymi właścicielem drużyny koszykarskiej Dallas Mavericks, oraz wielki entuzjasta BTC, Mark Cuban. Jak odkrył jeden z blockchainowych detektywów, hot wallet MetaMask, z którego korzystał biznesmen, został naruszony w wyniku czego wyprowadzono z niego środki opiewające na kwotę 870 tys. dolarów. 

Mark Cuban okradziony

Znany w społeczności kryptowalut miliarder padł ofiarą hakera (lub grupy), który okradł go na kwotę 870 tys. dolarów. Jak się okazało, jego adres w popularnym portfelu MetaMask został naruszony, w wyniku czego doszło do nieautoryzowanej przez właściciela serii wypłat na inne wallety.







Sprawę jako pierwszy wychwycił niezależny detektyw śledzący ruchy na rożnych blockchainach – Wazz – który wczoraj, tj. w piątek 15 września, w godzinach wieczornych poinformował o tym na X (dawny Twitter). 

Należący do Cubana adres pozostawał nieaktywny przez co najmniej sześć miesięcy, co świadczy o tym, że napastnik musiał go od dłuższego czasu obserwować. Taką informację przekazał sam poszkodowany. 

W ciągu niespełna 10 minut z jego adresu nagle wypłynęło sporo środków takich kryptowalutach, jak Lido Staked Ether (stETH), USD Coin (USDC) oraz USDT (Tether). 

Z tego, co również zaobserwował blockchainowy detektyw, to około 2 mln dolarów w USDC opuściło portfel, jednakże się okazało, że to sam Cuban przesłał te środki na portfel giełdy Coinbase w obawie o ich bezpieczeństwo w naruszonym adresie. 


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

Jak doszło jednak do naruszenia środków bezpieczeństwa MetaMaska, które miały za zadanie chronić kryptowaluty Cubana? Społeczność na X spekulowała, że prawdopodobnie musiało być to następstwo ataku phishingowego. 

Sam przedsiębiorca zgodził się z tym, że najwidoczniej musiał nieświadomie pobrać aktualizację aplikacji z jakimś złośliwym oprogramowaniem.

Jestem całkiem pewien, że pobrałem wersję MetaMask z jakimś gównem – komentuje Cuban w rozmowie z dziennikarzem serwisu DL News. 

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.