Naga MarketsMark Cuban early-adopterem bitcoina? Miliarder o swoich kryptowalutach
Mark Cuban

Multimiliarder i znany inwestor Mark Cuban, który swojego majątku dorobił się w trakcie bańki internetowej (zwanej popularnie bańką dot-com) w tym tygodniu jest niezwykle aktywny na Twitterze. Najpierw zdradzał, że jego zdaniem bitcoin znalazł się w bańce spekulacyjnej podobnej do tej, która pękła na Wall Street na początku stulecia, w kolejnych wpisach przyznawał natomiast, że z rynkiem kryptowalut jest związany od pierwszych lat jego rozwoju.

  • Mark Cuban sprzedał swoją spółkę Broadcoast.com na szczycie bańki dot-com zgarniając w zamian od Yahoo aż 5 mld dol.
  • Teraz porównuje bitcoina do podobnej bańki, a odpowiadając na zarzuty społeczności sugerujące, że nie ma zbyt wiele wspólnego z tym rynkiem przyznaje, że w kryptowaluty inwestował już co najmniej od 2012 r.
  • W tej samej serii wpisów na Twitterze ostrzega również inwestujących w zdecentralizowane finanse (DeFi), których wartość wynosi już ponad 20 miliardów dolarów

Mark Cuban o kryptowalutach: Nadal posiadam krypto z wczesnych dni Coinbase

Cuban został wywołany do tablicy przez innego miliardera związanego z rynkiem kryptowalut, a mianowicie Tylera Winklevossa. Odpowiadając na jego pytanie dotyczące porównania bańki dot-comów do obecnej sytuacji na rynku bitcoina Cuban przyznał, że z rynkiem cyfrowych aktywów związany jest od lat (sugerując tym samym, że wie o czym mówi). Wierząc jego wypowiedziom kupował pierwsze kryptowaluty, gdy powstawała giełda Coinbase, czyli w 2012 roku. Ponoć do dzisiaj nie sprzedał żadnego z zakupionych wtedy aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cuban jednocześnie przestrzegał inwestorów przed nadmierną ekscytacją, jeżeli chodzi o dynamicznie rosnący sektor DeFi, którego wartość przekracza już 20 miliardów dolarów. Jak uważa, podobnie jak w przypadku innych instrumentów pochodnych, ryzyko nigdy nie opuszcza systemu i gdy załamie się jeden jego segment, wtedy całości może grozić upadek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRPP nie zmienia stóp procentowych. Polski złoty (PLN) w dół
Następny artykułGPW obniża opłaty dla spółek notowanych na giełdzie, które ucierpiały przez Covid-19
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here