Mark Cuban | Autor: (CC) Brian Solis, www.briansolis.com and bub.blicio.us
Ze słów Marka Cubana, miliardera z branży technologicznej i właściciela zespołu NBA Dallas Mavericks wynika, że gardzi on ​​zarówno złotem jak i bitcoinem. Lobbuje on za podejściem opartym na dług i według niego oba te aktywa nie stanowią alternatywy dla walut fiducjarnych.

“Nienawidzę złota, złoto to religia”– mówił w wywiadzie dla Kitco News. “Dla tej inwestycji, nienawiść nie jest wystarczająco silna. Nienawiść ze skrajnym uprzedzeniem w ramach tej inwestycji, nienawiść z niezwykle skrajnym uprzedzeniem to za mało, to nienawiść z podwójnym, przesadnym uprzedzeniem i z uncją pikantnego sosu.”

Dodał, że metale szlachetne i wirtualne waluty to w większości te same rzeczy i nazwał je aktywami “kolekcjonerskimi”, wyjaśniając, że wartość złota i bitcoina opiera się na popycie i podaży.

“Dobrą informacją na temat bitcoina jest jego ograniczona podaż, a złą w kwestii złota to, że więcej będzie się go wydobywać” – mówił w wywiadzie dla mediów.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Biznesmen doradza inwestorom indywidualnym, aby najpierw zrobili porządek ze swoimi finansami zanim wyrzucą pieniądze w aktywa risk-on czy risk-off. “Najlepszą inwestycją, jaką możesz zrobić, jest spłacanie swoich kart kredytowych, spłacanie długów” – mówił Cuban.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here