Naga MarketsMark Cuban: bitcoin to element religii, ale nie coś, co pomoże ci przetrwać kryzys– Bez względu na to, jak bardzo fani BTC chcą udawać, że jest to zabezpieczenie przed scenariuszami zagłady, tak nie jest. (…) Bitcoin to bardziej religia niż rozwiązanie – mówi miliarder Mark Cuban.

  • Bitcoin to bardziej religijny fetysz niż inwestycja – uważa Mark Cuban, który wcześniej mówił, że woli mieć banany niż kryptowaluty.
  • Pomimo tego ponoć sam posiadał 130 USD w BTC i mówi, że rozumie, że można kupować kryptowaluty.

Mark Cuban: bitcoin? Wolę banana!

Mark Cuban, miliarder, który kiedyś powiedział, że banany są lepszym środkiem wymiany niż bitcoin, teraz powiedział, że cyfrowa waluta jest bardziej kolekcjonerskim gadżetem niż niezawodnym instrumentem finansowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
W wywiadzie, jakiego udzielił Forbesowi 8 grudnia, właściciel Dallas Mavericks powiedział, że użytkownicy kryptowalut nie powinni patrzeć na bitcoina jako „zabezpieczenie przed scenariuszami zagłady”. Uważa również, że kryptowaluta prawdopodobnie nie zastąpi żadnej waluty fiducjarnej w najbliższym czasie.

– [Bitcoin jest] skarbnicą wartości, podobnie jak złoto, co czyni go bardziej religią niż rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu – powiedział Cuban. – Kraje podejmą kroki w celu ochrony swoich walut i swoich zdolności do opodatkowania, więc im bardziej ludzie są przekonani, że [BTC] to coś więcej niż magazyn wartości, tym większe jest ryzyko interwencji rządu – dodał.

Miliarder od dawna atakuje kryptowaluty. Wcześniej stwierdził, że towary takie jak banany oferują więcej korzyści niż bitcoin.

– Banan ma większą użyteczność, potas jest cennym składnikiem odżywczym dla każdego człowieka na planecie, ale tak długo, jak ludzie akceptują BTC jako cyfrową wersję złota, można w niego zainwestować – mówił.

130 USD w BTC

Mark Cuban ma majątek warty netto 4,2 miliarda USD. W sierpniu 2019 roku posiadał też ponoć około 130 USD w bitcoinach. Nie wiadomo, czy sprzedał swoją część kryptowaluty. W tamtym okresie ta była warta ok. 12 000 USD. Dziś za 1 BTC należy zapłacić ponad 23 000 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here