Naga MarketsMark CarneyOd czerwca 2016 roku trwa wyprzedaż funta i brytyjskich aktywów. Kapitał zagraniczny ucieka w obawie przed konsekwencjami Brexitu. Według gubernatora Banku Anglii Marka Carneya, ostatnia zmienność funta kształtuje się na poziomie rynków wschodzących, a aktywa w Wielkiej Brytanii ponownie staną się atrakcyjne, gdy tylko pojawi się wynik Brexitu i zniknie związana z nim niepewność.


Kurs funta pozostanie uśpiony do połowy października

Carney na spotkaniu we wtorek w Radzie Stosunków Zagranicznych w Nowym Jorku został poproszony o wypowiedzenie się na temat obecnego poziomu funta. Gubernator początkowo uniknął pytania, zanim zwrócił uwagę na podwyższony poziom zmienności aktywów Wielkiej Brytanii.

Jak wiadomo, zmienność funta szterlinga kształtuje się na poziomach rynków wschodzących i z oczywistych powodów została przeceniona w stosunku do innych głównych walut. Wiele innych wskaźników pokazuje, że rynki finansowe będą poruszać się w taki lub inny sposób w zależności od przebiegu Brexitu – powiedział Carney

Jednak w ostatnim czasie implikowana zmienność pary funta do dolara znacznie się obniżyła po tym jak ustawodawcy z Wielkiej Brytanii są na wymuszonym urlopie do połowy października. Miesięczny wskaźnik wahań cen spadł do najniższego poziomu od ponad miesiąca we wtorek.

impli
Zmienność implikowana dla par EURUSD i GBPUSD

Podobny ruch miał miejsce, gdy ustawodawcy głosowali, aby zmusić premiera Borisa Johnsona do opóźnienia Brexitu, jeśli nie uda mu się uzyskać porozumienia w następnym miesiącu.

Bank Anglii nie wprowadzi ujemnych stóp procentowych

Budynek Banku anglii
Siedziba Banku Anglii

W dalszych komentarzach dotyczących rynków szef Banku Anglii powtórzył uwagi z Jackson Hole w stanie Wyoming w zeszłym miesiącu, że istnieje ryzyko wpadnięcia w globalną pułapkę płynności.

Chociaż odwrócone krzywe dochodowości nie stanowią największego zagrożenia dla globalnej gospodarki to zdecydowanie łatwiej jest teraz odwrócić krzywą niż wcześniej – dodał.

Carney powiedział również, że globalne spowolnienie gospodarcze ma miejsce, ale istnieje przestrzeń fiskalna, aby przeciwdziałać tej sytuacji, dodając, że nie widzi ujemnych stóp procentowych jako narzędzia w Wielkiej Brytanii.

Kurs funta kontynuuje wrześniowe odbicie

Brexit i kurs funtaW ciągu ostatnich kilku miesięcy brytyjska waluta odnotowała ekstremalne maksima i minima. W maju wzrosła do 1,32 USD, a następnie spadła poniżej 1,20 USD w tym miesiącu. Zawirowania nawet podniosły zmienność funta szterlinga powyżej liry tureckiej na początku tego roku.

Waluta w Wielkiej Brytanii spadła o blisko 20% od referendum w 2016 r., a jej los pozostaje w dużej mierze uzależniony od wyniku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Według niedawnej ankiety Bloomberga, funt szterling wzrósłby do 1,33 USD przy okazji umowy Brexitu i spadłby do 1,10 USD przy wyjściu bez porozumienia. Z kolei analitycy banku Credit Agricole prognozują spadek kursu funta nawet do poziomu parytetu względem dolara, jeśli doszłoby do przedwczesnych wyborów w Wielkiej Brytanii.

Kurs funta do dolara w środę na interwale dziennym, źródło 11 9 19
Kurs funta do dolara w środę na interwale dziennym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here