Naga MarketsMark Carney

W Londynie swoje wystąpienie miał dziś gubernator Banku Anglii – Mark Carney, gdzie wypowiadał się m.in. na temat Brexitu i jego wpływu na globalną gospodarkę. Funt szterling odbija dziś od wsparcia na 1.2830.

Losy Brexitu nie zostały jeszcze przesądzone. Wciąż istnieją szansę na podpisanie umowy Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej lub opóźnienie terminu realizacji artykułu 50 Traktatu Lizbońskiego.

Według Marka Carneya, Brexit może być sprawdzaniem weryfikującym jak światowa gospodarka radzi sobie z nowymi regułami handlu.
“Pod wieloma względami Brexit jest pierwszą próbą nowego globalnego porządku i może udowodnić, że można znaleźć sposób na poszerzenie korzyści płynących z otwartości, przy jednoczesnym wzmocnieniu demokratycznej odpowiedzialności” – powiedział Carney we wtorkowym wystąpieniu.

Dodał ponadto, że “Brexit może wpłynąć zarówno na krótko- jak i długo-terminowe perspektywy globalne”. W związku z tym warto rozważyć opcję, która będzie zadowalająca dla wszystkich.

Zagrożenia globalnego wzrostu

Bank Anglii w zeszłym tygodniu obniżył swoje perspektywy dotyczące wzrosty gospodarczego i inflacji. Uwidacznia się w nich wpływ Brexitu na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Jednak patrząc globalnie, istnieją także inne czynniki zagrażające światowej ekspansji. Wśród nich, Mark Carney wymienił choćby  spowolnienie w Chinach, niepewność i rosnące napięcia wokół polityki handlowej oraz zadłużenia przedsiębiorstw.

Gubernator BoE liczy, że nowe wyzwania pozwolą na opracowanie zasad dla bardziej zintegrowanej i odpornej gospodarki światowej. Z drugiej jednak strony, pozostaje obawa o zamknięcie się krajów na rynek wewnętrzny, co groziłoby osłabieniem wzrostu i ogólnego dobrobytu.

Zobacz również: Fundusze emerytalne w USA inwestują w kryptowaluty

Funta znajduje wsparcie blisko 1.2830

Notowania funta w relacji do dolara znajdują dziś wsparcie ponad horyzontalnym poziomem 1.2830. Z kolei nieco niżej, w okolicach 1.2817 znajduje się 50% zniesienie całego ruchu wzrostowego jakiego byliśmy świadkami w tym roku.

Jeśli strefa wsparcie spełni się w swej roli, kurs GBP/USD może ponownie zmierzać do poziomu 1.3000. Alternatywnie, wybicie dołem otworzy drogę do strefy między 1.2705 – 1.2690.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here