Naga MarketsObecny szef EBC, Mario Draghi

Euro w stosunku do dolara jest najsilniej tracącą walutą popołudnia, spadając poniżej poziomu 1,12. Kurs EUR/USD osuwa się o 0,2%, reagując na gołębie stanowisko Mario Draghiego, który przygotowuje rynek do ewentualnego luzowania polityki pieniężnej. Jak twierdzi Marek Rogalski w programie „Świat walut”, działania prezesa EBC oraz innych banków centralnych pokazują, że te przygotowują sobie ewentualne zabezpieczenie przed negatywnym wpływem wojny handlowej na światową gospodarkę.


Draghi z neutralnego przechodzi w gołębi ton

„Mario Draghi zaczyna uderzać w bardziej gołębie tony, w te których rynek po części się spodziewał (…) Prezes EBC zaczął dostrzegać ryzyka związane ze spadkiem oczekiwań inflacyjnych w strefie euro oraz z wojną handlową pomiędzy USA oraz Chinami, które mogą zacząć materializować się w globalną recesję” – komentuje główny analityk DM BOŚ.

Decydenci w bankach centralnych kupują sobie zdaniem Marka Rogalskiego polisę ubezpieczeniową przed ewentualnymi negatywnymi skutkami wojny handlowej. Mario Draghi zabezpieczył się podczas wtorkowego wystąpienia w portugalskiej Sintrze stwierdzając, że instytucja jest gotowa na wznowienie programu luzowania ilościowego oraz cięcie stóp procentowych jeżeli inflacja nie będzie odbijać.

Efekty tych działań są niemal natychmiast widoczne na wykresach par z euro. Kurs euro do dolara (EUR/USD) osuwa się poniżej 1,12 USD i testuje strefę wsparcia wyznaczaną na minimach z marca i kwietnia. Po teście poziomów najwyższych od stycznia 2019 roku, traci również EUR/GBP.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here