Naga MarketsMario Draghi podkreśla znaczenie unii bankowej dla wzrostu gospodarczego.
ecb.int

11.10.2013

 Prezes ECB, Mario Draghi, stwierdził w oświadczeniu  dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego, że  popyt wewnętrzny i dopasowana polityka monetarna  wspierają ożywienie gospodarcze w strefie euro.  Podkreślił także znaczenie planowanej unii bankowej  jako kroku w stronę zjednoczenia i ujednolicenia  rynku finansowego, co powinno mieć pozytywny  wpływ na gospodarkę. Draghi potwierdził to, co  przewijało się już od jakiegoś czasu. Unijny system  bankowy ma się dwóch głównych mechanizmów:

Te artykuły również Cię zainteresują
 – Single Supervisory Mechanism (SSM), pojedynczy  mechanizm nadzoru

 – Single Resolution Mechanism (SRM), pojedynczy  mechanizm rozwiązywania problemów, na który miałyby się składać: jeden fundusz, jedna władza i jeden system dla całej EU.

Prezes ECB ponaglił polityków w celu osiągnięcia szybszego kompromisu. Dodał natomiast, że mechanizmy w ramach unii bankowej powinny pozostawić możliwość w postaci rekapitalizacji banków przez państwa. Pochwalił także kraje europejskie za obranie dobrego kierunku reform i poprawę swojej sytuacji fiskalnej w ciągu ostatniego roku. Upomniał je natomiast, że powinny podjąć głębokie reformy w zakresie produktywności i rynku pracy, ponieważ tylko to zapewni trwały, równomierny wzrost.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here