Naga MarketsMario Draghi jest na dobrej drodze do utworzenia nowego włoskiego rządu po tym, jak były szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) uzyskał wstępne poparcie. Draghi rozpocznie w poniedziałek drugą rundę rozmów z włoskimi partiami i ma spotkać się ze związkami zawodowymi i lobby biznesowymi. Zakładając, że rozmowy przebiegną pomyślnie, Draghi może ogłosić wybór swojego gabinetu w tym tygodniu, zanim rozpocznie głosowanie w sprawie wotum zaufania w obu izbach parlamentu.

  • Włochy mają otrzymać 200 miliardów euro pomocy z Unii Europejskiej
  • Rentowności Włoch spadły do ​​najniższego od pięciu lat poziomu w porównaniu z bundami
  • Ponad połowa obywateli chciałaby, aby Draghi pozostał u władzy do 2023 roku

Draghi będzie próbował wyprowadzić Włochy z pandemii i ożywić gospodarkę

Były gubernator Banku Włoch w pierwszych rozmowach w zeszłym tygodniu zapewnił sobie poparcie partii znajdujących się w różnych częściach kraju. 73-letni Draghi został wykorzystany na początku tego miesiąca, aby zakończyć polityczny impas po tym, jak premier Giuseppe Conte zrezygnował, bo nie udało mu się zdobyć wystarczającego poparcia dla utworzenia nowego rządu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Draghi będzie próbował wyprowadzić kraj z pandemii i ożywić gospodarkę, która skurczyła się o ponad 9% w zeszłym roku. Włochy mają otrzymać 200 miliardów euro pomocy z Unii Europejskiej, ale to różnice polityczne co do sposobu wydawania tych funduszy przyczyniły się do upadku rządu Conte.

Lewicowa partia Ruch Pięciu Gwiazd, największa partia w izbie niższej, i Liga Matteo Salviniego, prawicowa partia, sygnalizowały poparcie dla Draghiego pomimo początkowych obaw. Jedynie skrajnie prawicowa partia Bracia Włoch może pozostać poza koalicją.

Ponad połowa Włochów chciałaby, aby Draghi pozostał u władzy do 2023 roku, kiedy odbędą się następne wybory parlamentarne, wynika z sondażu Demos opublikowanego w niedzielę przez La Repubblica.

Włochy mają tradycję oddawania stery w ręce tak zwanych technokratów, gdy stoją w obliczu całkowitego impasu politycznego. Draghi jest pod presją, aby szybko stworzyć nowy rząd. Następna administracja będzie musiała sporządzić plan inwestycji i reform gospodarczych, aby zapewnić Włochom pełny udział w unijnej pomocy. Lista projektów musi zostać przedłożona Komisji Europejskiej do końca kwietnia, choć Komisja może znaleźć trochę miejsca na elastyczność.

fpmarkets

Kurs euro rozpoczyna tydzień powyżej 1,20 USD

Notowania pary walutowej EUR/USD silnie wzrosły w piątek po słabym odczycie z amerykańskiego rynku pracy. Tym samym kurs ponownie znalazł się powyżej poziomu 1,20, co zwiększa szanse na powrót do trendu wzrostowego. W poniedziałek notowania nieznacznie spadają i oscylują w okolicach 1,2030.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dollara | cdprojekt akcje | dolar online | zloty kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here