Naga MarketsParkiety w Nowym Jorku wracają dziś do regularnego handlu po wydłużonym przez Dzień Prezydenta weekendzie. Piątkowe notowania nie przyniosły istotnych zmian w wartościach głównych indeksów – S&P500 i NASDAQ solidarnie w górę 0,2%, nieco słabiej Dow Jones z symbolicznym spadkiem 0,1%.


W poniższej analizie z użyciem narzędzi od Directa skupimy się na wybranych spółkach SSR (Short Sale Restriction), czyli stokach, które zostały włączone w pulę instrumentów podlegających ograniczonym możliwościom zawierania krótkiej sprzedaży oraz spółkach notujących wysoki wzrost podparty dużym wolumenem. W ramach naszej strategi, skupiając się tylko na analizie technicznej, szukamy chwilowego odreagowana i odbicia z poziomów na przecenionych walorach lub kontynuacji wzrostów z poprzedniego dnia.

Marihuana znowu opłacalna? Canopy Growth Corporation ze wzrostem o 13% w piątek

Kanadyjski producent marihuany do celów indywidualnych Canopy Growth Corporation (#CGC) odnotował w piątek mocny 13% wzrost, za czym stoi publikacja raportu kwartalnego, w którym ‚zielarze’ wypracowali o 49% wyższe przychody niż rok temu tj., 123,76 miliona USD, a także wykazali mniejszą od oczekiwanej stratę netto. Firma Canopy Growth poinformowała, że ​​jest liderem na kanadyjskim rynku rekreacyjnych konopi z szacunkowym 22% udziałem. Dobre wiadomości od wiodącego producenta, podniosły cały doniczkowy sektor – Tilray (#TLRY) wzrósł o 8%, Cronos (#CRON) o 7% czy Aurora (#ACB) o 7,5%.

CGC D1

Co powyższa sytuacja zmienia na wykresie spółki? Jeden dobry kwartał wiosny nie czyni, jednak da się wyraźnie zauważyć od listopada lekką cenową odwilż, po wielu miesiącach spadków, gdy w 2019 roku cała zielarska branża została mocno przeceniona. Wykres D1 może zainteresować inwestorów preferujących dłuższy termin – cena buduje formację trójkąta i względnie trwałe wyjście ponad linię trendu spadkowego, może – z czysto technicznego punktu widzenia – otworzyć drogę na wyższe ceny akcji. Inwestorzy o bardziej spekulacyjnym nastawieniu mogą spróbować zagrać na kontynuację piątkowego wzrostu i otworzyć pozycję long ponad konsolidacją zaznaczoną na wykresie M5, ze zleceniem stop loss poniżej mimimów z ostatniej sesji lub – dla preferujących głębszy margines ryzyka – pod ostatnimi dziennymi świeczkami tj. 18,50.

CGC M5

Prawdziwe akcje i futures z dźwignią nawet 5x!
SPRAWDŹ NAS


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here