Naga Markets„Pipeline IPO”, czyli lista spółek pragnących zadebiutować na warszawskim parkiecie „cały czas bardzo dobrze wygląda” mówił w rozmowie z Comparic24.tv prezes GPW, Marek Dietl. Jak przyznaje, liczy jednocześnie na dużą aktywność polskich biur maklerskich, gdyż to one powodują, że spółki pojawiają się na giełdzie.

  • Marek Dietl był gościem Marcina Wenusa na antenie Comparic24.tv. Podczas rozmowy mówiono między innymi o planach giełdy na 2021 rok oraz planowanych kolejnych debiutach
  • Sporo funduszy venture capital szuka okazji do wyjść ze spółek poprzez oferty publiczne, a część rozmów z GPW jest już ponoć finalizowana
  • Pojawiają się również spółki bardziej tradycyjne, czego przykładem ma być cykl GPW Gwroth, gdzie osiągane są maksymalne liczby uczestników

Te artykuły również Cię zainteresują
GPW będzie starało się przyciągnąć jak najwięcej spółek „w swoją orbitę”

Mówiąc o planowanych na 2021 rok debiutach na GPW prezes Marek Dietl nie mówił o szczegółach, informował jednak, że trzema głównymi gałęziami, z których mogą one płynąć jest gaming (oraz game-dev), oferta funduszy venture capital szukających okazji do wyjścia z inwestycji oraz rosnąca świadomość spółek bardziej tradycyjnych, które chciałyby zaoferować swoje udziały akcjonariuszom w ramach oferty publicznej.

W tym roku zrealizowała się tylko część olbrzymiego potencjału. Z takich obszarów, w których mamy dużą przewagę inwestycyjną jest gaming, gdzie mamy największą liczbę spółek gamingowych na świecie. Prowadzimy bardzo dużo ciekawych rozmów, sporo jest też spółek zagranicznych, które do nas pukają. Mowa tutaj również o spółach, które znaczną część swoich operacji prowadzi poza Polską, cały biznes więc robi się coraz bardziej międzynarodowy – komentował Marek Dietl.

Zobacz również: GPW w 2020 r. to druga najszybciej rosnąca giełda w Europie, ocenia Marek Dietl

GPW liczy na crowdfunding i wsparcie biur maklerskich

Dzięki zmianom przepisów europejskich i wzroście limitu emisji akcji poprzez equity crowdfunding do ponad 20 milionów złotych, GPW liczy, że poprzez swoją platformę zachęci wielu nowych inwestorów oraz spółek do alternatywnych form pozyskiwania kapitału. Po raz kolejny Marek Dietl liczy tutaj na mocniejszą współpracę domów maklerskich: do tej pory do platformy przystąpił bowiem tylko jeden z nich, a większa ich liczba pozwoliłaby zdecydowanie zwiększyć zasięgi i popularność platformy.

My się nastawiamy jak do tej pory na współpracę z biurami maklerskimi. Liczymy na to, że podniesienie progu bezprospektowego emitowania akcji z jednego miliona euro do pięciu milionów euro zachęci biura maklerskie do przystępowania do naszej platformy crowdfundingowej. Do tej pory jest tam jedno biuro, ale liczymy, że będą kolejne – mówił Marek Dietl.

Oprócz tego GPW zaprezentowała uruchomioną w ramach Private Market platformę crowdfundingową Raisemana. Tworzą ją dwie poznańskie firmy: notowana na rynku NewConnect Codeaddict (wcześniejsza nazwa to Bit Evil) oraz INC z głównego rynku GPW i ma ona umożliwić twórcom gier pozyskiwanie finansowania na produkcję swoich tytułów w zamian za tokeny cyfrowe, działających w oparciu o technologię blockchain oferowane przez te spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena BTC spadła o ponad 1 tys. USD… w ciągu zaledwie 9 minut
Następny artykułKurs złotego stabilny w obliczu danych GUS dotyczących inflacji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here