Naga Marketsbyk na GPWPodczas tegorocznego wydarzenia w Karpaczu – imprezy branżowej Wall Street – jak zawsze towarzyszyło skupienie się na rodzimym rynku, by przeanalizować aktualną sytuację spółek oraz otoczenia. Nie zabrakło w tym wypadku gorzkich słów, które dotyczyły słabej jak dotąd kondycji głównego parkietu, ale i pewniejszych wypowiedzi co do tego, że akcje parkietu są niedowartościowane. Twierdzi tak między innymi prezes GPW, Marek Dietl. Skwitował on obecną sytuacje słowami, że zapewniane cele finansowe zostaną osiągnięte, mimo braku wiary inwestorów, a co za tym idzie – rynek będzie miał większe szanse na poprawę kondycji. 


Branżowa impreza w Karpaczu to miejsce, gdzie przede wszystkim zadaje się otwarte pytanie: co dalej z polskim parkietem? Jest to dobre pytanie w obecnym momencie, ponieważ rynki zdają się być mocno w tyle względem reszty europejskich koszyków. Jeśli by przyjrzeć się również głównemu indeksowi WIG20 łatwo dostrzec mało subtelną różnicę w stosunku do reszty indeksów. Dlatego też kilka gorzkich słów musiało zostać wypowiedziane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej jednak zdaje się, że osobą z dużą dozą optymizmu nadal pozostaje sam prezes GPW, Marek Dietl, który twierdzi, że pozyskanie inwestorów z Azji jest możliwe i proces ten powinien ożywić obecną sytuację. Jak twierdzi prezes GPW, sam mocno angażuje się on w ten proces. Jednocześnie Marek Dietl dodał w swojej wypowiedzi, że GPW nadal pracuje nad tym, aby inwestorzy uwierzyli, że spółka dowiezie zaktualizowane cele strategiczne.

Zobacz również: WIG20 najwyżej od miesiąca. Play traci ponad 2% na początku czerwca

Pokrzepiająca wypowiedź uwzględniła, że choć rodzimy core biznes jest trudny, to akcje GPW powinny być wyżej wycenianie – mimo obniżonych szacunków. Jak widać, akcjonariusze nie ufają jeszcze zapewnieniom o dotarciu do planowanych celach finansowych, jednak tak się stanie, dlatego powrót optymizmu na rynku to tylko kwestia czasu.

Dotychczasowe wyniki GPW jeszcze nie sprawiają, by można było mówić o znacznych zmianach, jednak aktualizowana strategia z roku poprzedniego obejmuje okres do 2022 roku, aby osiągnąć cele –  470 mln zł przychodów, oraz EBITDA w wysokości 250 mln zł.

Wyniki te zostaną dostarczone akcjonariuszom – zapewnia prezes, Marek Dietl. W momencie zapewniania tych warunków powrót optymizmu oraz odpowiednia wartość akcji parkietu wróci na swoje miejsce – tak można by odczytywać słowa prezesa GPW z tegorocznego spotkania na konferencji Wall Street w Karpaczu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here