Naga MarketsJeden z największych brokerów na rynku FX i kontraktów CFD – FXCM – w zeszłym tygodniu raportował swoje marcowe wolumeny tradingowe. W przypadku działalności detalicznej osiągnięto gorsze wyniki m/m – działalność instytucjonalna w miesiącu została natomiast zamknięta na plusie. Jak twierdzą przedstawiciele FXCM, spadek wolumenów z działalności detalicznej był przewidywalny – wielu innych brokerów w tym sektorze raportowało podobne wyniki.

Handel detaliczny spadł w marcu o 5%, do 290 miliardów dolarów – w ujęciu rokrocznym natomiast o 9%. Pozytywne wyniki m/m i r/r z działalności instytucjonalnej największego z nie-japońskich brokerów na rynku są wynikiem strategicznych przejęć takich podmiotów jak Infinium, Lucid Markets oraz Faros trading. Oprócz tego FXCM w marcu ogłosiło uruchomienie nowego podmiotu o nazwie V3 Markets. W obecnej ofercie przedsiębiorstwa znajdują się konta FastMach oraz FXCM Pro. FastMach każdego miesiąca generuje ponad połowę wolumenów FXCM z działalności instytucjonalnej.

Dane handlowe z działalności detalicznej                                                                         

-Wolumen 290 miliardów dolarów w Marcu 2014. Spadek o 5% m/m i 9% r/r. W całym kwartale wolumeny wyniosły 937 miliardów dolarów czyli o 5% więcej niż w Q3 2013 i o 10% mniej niż w Q1 2013.

-Średnio-dzienny wolumen w wysokości 13,8 miliarda dolarów – 9% w dół m/m i 9% w dół r/r

-Średnio 428 138 transakcji detalicznych na dzień – 7% w górę m/m i 1% w górę r/r.

-Liczba aktywnych kont na dzień 31 marca – 189 263. Spadek o 1 459 w porównaniu z lutym i o 6 366 w porównaniu z marcem 2013.

Dane handlowe z działalności instytucjonalnej

-Instytucjonalne wolumeny tradingowe – 200 miliardów dolarów w marcu 2014. W górę o 23% m/m i o 60% r/r,

-Wskaźnik ADV dla marca 9,5 miliarda dolarów – 17% w górę m/m i 58% w górę r/r.

-Średnia dzienna liczba transakcji – 37 647. Wzrost o 7% w porównaniu do lutego 2014 i o ponad 109% w ujęciu rokrocznym.

USD/CNH w ofercie

FXCM dołączyło w Q1 2014 do stale powiększającej się grupy providerów oferujących pary na walutach krajów wschodzących. Przedsiębiorstwo dodało do oferty między innymi popularnego juana off-shore (para USD/CNH). Azja jest obecnie największym rynkiem FXCM odpowiedzialnym za generowanie 45% obrotu.

FXCM ma zamiar konkurować z głównymi dostawcami kontraktów CFD – wszystko za sprawą dynamicznie wzrastających przychodów w tej klasie aktywów. Nowe kontrakty dostępne mają być na przełomie ostatnich kwartałów bieżącego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here