Naga MarketsDubai Gold and Commodities Exchange (DGCX) opublikowała w zeszłym tygodniu raport z marcowej działalności. Wyniki giełdy w porównaniu do lutego poprawiły się o 2%, co pozwoliło przekroczyć próg 1 miliona kontraktów (wartych łącznie 30,15 miliarda dolarów). W całym pierwszym kwartale 2014 roku wolumen wyniósł natomiast ponad 3 miliony kontraktów.

Co jest powodem tak dobrych wyników giełdy? Kiedy ogólne liczby rozbijemy na poszczególne klasy aktywów od razu widzimy, że trading złotem cieszył się zdecydowanie większym zainteresowaniem (w górę o 32%). Ropa naftowa poszybowała natomiast w górę o 114% r/r. Należy jednocześnie zauważyć, że DGCX zanotowała najlepsze wyniki na handlu złotem od ostatnich 12 miesięcy. Wpływ na taki nagły skok zainteresowania miał wzrost zmienności oraz napięcia geopolityczne w regionie sprzed kilku miesięcy.

W zakresie, który interesuje nas najbardziej czyli FX, najaktywniejszą walutą było euro oraz indyjska rupia – średnia dzienna liczba kontraktów wyniosła w przypadku tej pierwszej 1806 (wzrost 66% r/r) a w przypadku drugiej 6016.

Prezes DGXC – Gary Anderson – podkreślał w najnowszym raporcie, że giełda ma zamiar wprowadzić do swojej oferty nowe produkty:

„Główne produkty giełdy zapewniają skuteczne mechanizmy hedgingowe, które są szczególnie cenne w przypadku azjatyckich rynków złota w krajach takich jak Singapur – posiadający przecież silne powiązana handlowe z Dubajem. Mamy zamiar w najbliższym czasie wprowadzić kontrakty spot (czerwiec tego roku), które będą uzupełnieniem naszych obecnych kontraktów na złocie i pozwolą stworzyć bardziej rozbudowany ekosystem tego cennego kruszcu w Dubaju.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here