Naga MarketsOpcje binarneOstatni weekend miesiąca, standardowo przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie wolumenów największych brokerów działających na rynku Forex. Artykuł jak zwykle podzielono na dwie części, drugiej możecie spodziewać się jutro – również o 14:00 – na łamach Comparic.

Po lutowym, silnym załamaniu większość brokerów i spółek działających na rynku, FX nadal notuje spadki. Co prawda dynamika osunięć jest już zdecydowanie mniejsza, jednak na poprawę koniunktury będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Patrząc na wyniki z zeszłego roku, kwiecień najprawdopodobniej przyniesie zdecydowaną poprawę – o tym jednak w przyszło miesięcznym podsumowaniu. Dzisiaj skupmy się natomiast na wynikach marcowych.

GMO Click

GMO Click, które na platformie OTC FX – FX Neo – osiągnęło obrót rzędu 678 miliardów dolarów było jednym z pierwszych brokerów, który raportował wolumeny za marzec. Liczba aktywnych rachunków klienckich nieznacznie poszła do góry – o około 1% do poziomu 333 994.

O ile marcowe wolumeny są gorsze od lutowych o 5% to pierwszy kwartał 2014 roku i tak wygląda zdecydowanie lepiej niż ostatnie trzy miesiące roku ubiegłego. Średnie dane miesięczne w Q1 są wyższe o około 23% co można bardzo łatwo wytłumaczyć poprzez powrót wysokiej zmienności na rynki walutowe.

Monex Group

Marcowy raport Monex pokazuje wyraźnie, że japoński broker – i jego spółki zależne – drugi miesiąc z rzędu zanotował spadek wydajności. Wolumeny FX w marcu osiągnęły poziom 40,6 miliardów dolarów – oznacza to osunięcie o około 8,5% w porównaniu do lutego.

Łączna liczba aktywnych rachunków OTC FX pod koniec pierwszego kwartału 2014 wyniosła 62 484 – jest to delikatne osunięcie o 0,3% w porównaniu do lutego. Średnia wartość handlu FX na dzień handlowy zmalała natomiast o 17,2% w ujęciu miesięcznym.

CME Group

W odróżnieniu od GMO i Monex, dane FX w grupie CME okazały się o 10% korzystniejsze niż w zeszłym miesiącu – dając 855 tysięcy kontraktów futures i opcji w przeciągu dnia. W porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym jest to jednak wynik o 20% gorszy. Na przestrzeni marca wskaźnik ADV (średniego dziennego wolumenu) wyniósł 104 miliardy dolarów.

Wolumen kontraktów futures na Eurodolarze wzrósł o 47% w porównaniu do marca 2013 roku, średnio o 2,8 miliona kontraktów na dzień. Wolumeny opcji Eurodolara osiągnęły natomiast uśrednioną wartość 916 tysięcy kontraktów na dzień – o 132% więcej niż rok temu.

ICE

Intercontinental Exchange Group (ICE) – sieć giełd oraz izb rozliczeniowych – opublikowała 3 kwietnia raport z marcowej działalności oraz podsumowanie całego kwartału.

Pełny, średni dzienny wolumen FX (ADV), który obejmuje kontrakty futures, opcje dla indeksu amerykańskiego dolara oraz waluty osiągnął liczbę 31 tysięcy kontraktów za marzec. Oznacza to wzrost o około 35% w porównaniu do lutego i jednoczesny spadek o 31% w odniesieniu do marca 2013.

DMM Securities

W marcowym zestawieniu czytamy, że DMM.com obracało w zeszłym miesiącu 517,9 mld dolarów. Daje to wynik o 5,3% gorszy w porównaniu do rezultatów lutowych.

O ile spadki pomiędzy styczniem i lutym były zdecydowanie większe i wyniosły 29%, to DMM Securities cały czas ma problem, aby wybić się ponad średnią notując spadek drugi miesiąc z rzędu.

Saxo Bank

Marcowe, ogólne wolumeny tradingowe Saxu Banku spadły o 9% (do 239 miliardów dolarów) w porównaniu do miesiąca wcześniejszego. Cały kwartał okazał się jednak dosyć silny dla duńskiego brokera, z przeciętnym miesięcznym wolumenem na poziomie 268 miliardów USD co daje nam wynik o 11% wyższy od średniej miesięcznej w Q4 2013.

Co do samej działalności FX to średnie dzienne wolumeny (ADV) spadły o 13,6% (do 11,4 miliarda USD) w porównaniu do lutego, który dodatkowo charakteryzował się mniejszą liczbą dni tradingowych.

Na drugą część podsumowania marcowych wolumenów raportowanych przez największych brokerów zapraszamy już jutro o 14:00!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here