Naga MarketsPierwszy marcowy weekend przyniósł na notowaniach ropy WTI dosyć sporą lukę wzrostową o zasięgu 1.65USD/baryłka. Zamknięcie 4 marca miało miejsce w okolicach 36.25, otwarcie w poniedziałek 7 marca natomiast na wysokości 37.90.

Zgodnie z zasadami analizy technicznej luki wzrostowe/spadkowe pojawiające się na wykresie mogą świetnie sprawdzać się jako poziomy i strefy S/R (wsparcia lub oporu). Tak też było i tym razem.

E-book Comparic.pl: Wprowadzenie do rynków towarowych

Luka z początku marca wyznaczyła istotny poziom wsparcia
Luka z początku marca wyznaczyła istotny poziom wsparcia

Notowania „czarnego złota” kilkukrotnie testowały górne ograniczenie luki (od góry) traktując je jako wsparcie na przełomie marca i kwietnia. W końcu pierwsza sesja nowego miesiąca przyniosła dynamiczne przebicie, a obecny tydzień to wielokrotne testy dolnego ograniczenia luki (również od góry) na wykresie godzinowym. Po serii świec z długim dolnym knotem i ograniczonej zmienności cena rozrysowała szczyty intraday w okolicach 37.20/baryłka.

Jeżeli chcesz usłyszeć więcej o ropie i innych walorach rynku towarowego, weź udział w webinarze kończącym serię trzech miesięcy szkoleń online organizowanych przez XM przy współpracy z Comparic.pl – 04 kwietnia, godzina 20:00.

Chcę wziąć udział

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w szkoleniu i tak powinny się na nie zapisać. Każda osoba, która potwierdzi chęć uczestnictwa otrzyma nagranie drogą mailową po zakończeniu webinaru.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here