Naga MarketsMarcin Wenus: Łatwe pieniądze z giełdy nie zdążyły mnie zepsuć
Marcin Wenus, Prezes Fundacji Invest Cuffs

Już 14 kwietnia 2021 roku rozpoczyna się kolejna edycja konferencji Invest Cuffs 2021, która z powodu na pandemię drugi raz z rzędu przybiera formę online. Dzięki temu jednak, uczestnicy będą mogli spotkać się z jeszcze większą ilością prelegentów (ponad 100), a całe wydarzenie potrwa przez pięć dni. Marcin Wenus, jeden z organizatorów konferencji i redaktor naczelny Comparic.pl zaprasza do udziału w niej na kanale YouTube namzalezy.pl, gdzie opowiada o swoich początkach z rynkiem inwestycyjnym oraz o rynku nieruchomości.

  • Marcin Wenus aktywnie inwestuje od ponad kilkunastu lat, swoje pierwsze kroki stawiając na polskiej GPW
  • W rozmowie porusza również inne tematy, między innymi ciągłej szansy na pęknięcie bańki rynku nieruchomości
  • Więcej o nieruchomościach, giełdzie i inwestowaniu usłyszysz podczas Invest Cuffs 2021.

Te artykuły również Cię zainteresują
4-krotny zysk na GPW, kryzys z 2008 zabrał jednak wszystko

Jak przyznaje Marcin Wenus, w latach 2006-2008 pozwolił sobie na odważny krok zainwestowania pieniędzy otrzymanych w ślubnych prezentach w całości na giełdzie. Inwestycja przyniosła ostatecznie czterokrotny zysk, łatwe pieniądze zostały jednak szybko wchłonięte przez kryzys, który rozpoczął się chwilę później.

Przez kilkanaście lat zajmowałem się inwestowaniem, przez kilka lat wyłącznie samym inwestowaniem. Ciekawa anegdotka, pierwsze pieniądze, które zainwestowałem na giełdzie, to pieniądze, które zebraliśmy po ślubie. Na szczęście, to były lata 2006-2008, dzika hossa i pomnożyłem to. Już wtedy wyobrażałem sobie, że będę tylko inwestował, zaczęły pojawiać się jakieś domki na plaży w ciepłych krajach, wyobrażałem sobie, bo pomnożyłem kapitał razy cztery. Na szczęście przyszła bessa i wszystko co zarobiłem to straciłem. Na szczęście, bo nie do końca mi wtedy odbiło, a jak wiadomo łatwe pieniądze potrafią zepsuć człowieka. Mnie te łatwe pieniądze nie zdążyły zepsuć – mówi Marcin Wenus.

Rynek nieruchomości: zdaniem Wenusa bańka nadal może pęknąć

Na początku pandemii koronawirusa pojawiły się opinie, że na coraz droższym rynku nieruchomości pojawi się co najmniej korekta i eksperci byli tego niemal pewni. Ponad rok od startu pandemii widać jednak, że ceny nie maleją, a inwestorzy są w stanie zapłacić coraz więcej za metr kwadratowy mieszkania lub ar działki.

Marcin Wenus jest jednak odmiennego zdania i twierdzi, że “powinniśmy wręcz” zobaczyć spadki w najbliższej przyszłości:

– Wystarczy prześledzić sobie kryzys na nieruchomościach w 2008 roku (…), tam po niesamowicie ciężkim kryzysie dołek pojawił się dopiero po 4 latach. Bezwładność rynku nieruchomości jest ogromna: kryzys, który zaczął się wtedy, a teraz uderza ze wzmożoną siłą ze względu na swoją długość (…) pokazał powolną erozję i rezygnację z mieszkań – komentował redaktor naczelny Comparic.pl.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty ranking | btc prognozy | kurs funta szterlinga | btc prognoza | rekomendacje gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPKP Cargo wycenione na 19,40 zł przez BM Santander
Następny artykułKurs Vigo System powinien nadal rosnąć – twierdzi BM Banku BNP Paribas
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here