Naga MarketsKolejny tydzień na rynkach walutowych powoli dobiega końca. Co wpływało na zmienność na przestrzeni ostatnich dnia? Jak kształtują się kursy popularnych walut oraz na co należy zwrócić uwagę w zbliżającym się tygodniu? O to wszystko Agnieszka Zaręba z Comparic24.tv zapytała Marcina Kiepasa, analityka Tickmill.


Co wpływało na rynki?

– W zasadzie były dwa takie czynniki, które budziły emocje: z jednej strony dane makroekonomiczne, które pierwszy raz od dłuższego czasu na prawdę sporo na rynku namieszały (…) Z drugiej strony rynki cały czas żyły tematem wojen handlowych. Ten temat się dalej ciągnie. Można powiedzieć, że mieliśmy taką nową odsłonę wojen handlowych i tego spięcia pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem (…) Oczywiście był też jeszcze jeden temat, który mocno wrócił czyli temat Brexitu – komentuje Marcin Kiepas.

Zdaniem analityka Tickmill ustąpienie Theresy May ze stanowiska zostanie odebrane przez rynek pozytywnie. Jego zdaniem wszystkie ryzyka, które w ostatnim czasie spychały funta w dół zostały już zdyskontowane.

– Rynek spodziewał się takich wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, spodziewał się także ustąpienia premier, Theresy May więc w krótkim terminie wszystkie negatywne wyniki zostały zdyskontowane no i chyba przyszedł czas na odbicie – komentuje obecną sytuację na funcie Kiepas.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Czy koniec maja to koniec problemów na rynku?
Następny artykułBitcoin i blockchain zrewolucjonizują wiele branż, twierdzi Tim Draper
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here