Naga MarketsMarathon, spółka z rynku miningu, hitem inwestycyjnym. Dała zarobić 1700 proc. w skali rokuNotowana na Nasdaq firma wydobywająca kryptowaluty, Marathon Patent Group (MARA), osiągnęła łączną wartość rynkową 1 miliarda USD, gdy jej akcje wzrosły w środę do najwyższego poziomu od ponad trzech lat, przekraczającego 17 USD.

  • Marathon Patent Grup to spółka, która wydobywa kryptowaluty. Teraz jej akcje zdrożały do 17 USD, a ich łączna wartość do 1 mld USD.
  • Zapewne jest to efektem hossy na bitcoinie, jaka wywindowała cenę 1 BTC do 37 000 USD.

Marathon Patent Group zalicza nową hossę

Akcje firmy Marathon Patent Group z siedzibą w Las Vegas wzrosły o ponad 1700 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Bitcoin zyskał w przybliżeniu 330 proc. w tym samym okresie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przypomnijmy, że Marathon kopie kryptowaluty od 2016 roku, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacznie zwiększyło skalę działalności. Obecnie posiada aż 90 000 nowych koparek, które kupiono w październiku i grudniu. Pod koniec 2017 roku spółka mogła pochwalić się zaledwie 50 mln USD kapitalizacji rynkowej. Dziś aż 1 mld USD.

W e-mailu do CoinDesk, CEO firmy, Merrick Okamoto, przekazał, że ostatni zakup to kamień milowy i „bardzo wyjątkowy moment dla naszej firmy”. „Wielu naszych akcjonariuszy przetrwało z nami trudne czasy w naszej branży”, napisał. “Czujemy się zaszczyceni, że ci, którzy pozostali z nami w czasie tej podróży, teraz dostają nagrodę finansową za cierpliwość i zaufanie do naszej firmy”, dodał.

W poniedziałek firma zakończyła również zbiórkę kapitału w wysokości 200 milionów USD i ogłosiła start nowego, ekologicznego projektu z DMG Blockchain Solutions. To ważne, bowiem rynek miningu uważa się nadal za szkodliwy dla natury.

Rynek miningu

Dziś dwie trzecie całego wydobycia bitcoinów na świecie ma miejsce w Chinach, gdzie ponad połowa krajowej energii pochodzi jednak z węgla. Na kolejnych miejscach pod względem wielkości wydobycia bitcoina znajdują się Stany Zjednoczone, Rosja i Kazachstan.

Warto dodać, że ten ranking może jednak wkrótce się zmienić. Ponoć Rosja chce rozwijać swoje przedsięwzięcie kierowane przez Gazpromnieft, spółkę należącą do państwowego rosyjskiego giganta Gazprom, dziesiątego co do wielkości na świecie producenta ropy.

Według Yahoo Finance, Gazpromnieft niedawno rozpoczął operację wydobywania kryptowalut przy jednym ze swoich odwiertów na Syberii, „odblokowując potęgę rosyjskich zasobów ropy i gazu na potrzeby wydobycia bitcoinów”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here