Naga MarketsMarathon inwestuje w bitcoiny. Chodzi o inwestycję rzędu 150 mln USDIdąc w ślady MicroStrategy i Square, firma Marathon Patent Group inwestuje teraz dużą część swojej rezerwy skarbowej w BTC. Chodzi o inwestycję o wartości 150 milionów USD. Bitcoiny zostały skupione po kursie ok. 31 000 USD.

  • Marathon kupiło BTC jako część swojej rezerwy skarbowej. Chodzi o inwestycję wartą 150 mln USD.
  • Ruch firmy wpisuje się w szerszy trend. Wcześniej w bitcoiny zainwestowało Microstrategy i Square.

Marathon kupuje BTC

Jak twierdzi Merrick Okamoto, prezes i dyrektor generalny spółki, “kupując bitcoiny o wartości 150 milionów USD, przyspieszyliśmy proces przekształcania Marathon w coś, co uważamy za faktyczny wybór inwestycyjny dla osób fizycznych i instytucji, które poszukują ekspozycji na tę nową klasę aktywów.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Uważamy również, że trzymanie części naszych rezerw skarbowych w bitcoinie będzie lepszą długoterminową strategią niż trzymanie dolarów amerykańskich, podobnie jak w przypadku innych myślących przyszłościowo firm, takich jak MicroStrategy – dodał.

Bitcoin na rynku instytucji

Marathon to kolejna firma, która inwestuje w bitcoiny i traktuje je jako coś, co może pomóc w przetrwaniu kryzysu i okresie dewaluacji dolara i innych walut fiat. Wpisuje się to w ogólną narrację dot. kryptowaluty, która jest związana z określaniem bitcoina mianem “złota Internetu”.

Według portalu CoinMarketCap, MicroStrategy posiada obecnie już około 70 784 BTC o wartości aż ponad 2,25 miliarda USD w momencie pisania tego tekstu. Z kolei Square kupiło 4 709 BTC o wartości około 148 milionów USD.

Okamoto dodał też, że ​​Marathon zakontraktował też zakup 103 060 koparek, które mają zostać w pełni wdrożone do systemu jego firmy w pierwszym kwartale roku podatkowego 2022.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin cena akcji | dax indeks | kurs kryptowaluty | kurs ropy wti | dow jones online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here