Naga MarketsMansa Inv. i BIF IV podniosły cenę akcji w planowanej emisji Polenergii do 47 złMansa Investments i BIF IV Europe Holdings Limited uzgodniły zmiany w umowie akcjonariuszy, podnosząc cenę emisyjną w planowanej emisji akcji Polenergii po wycofaniu spółki z giełdy do 47 zł za akcję, podała Polenergia.

Polenergia z podniesioną ceną emisyjną w planowanej emisji akcji

“Strony uzgodniły zmianę dwóch parametrów dotyczących współpracy stron po wycofaniu akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie:

Te artykuły również Cię zainteresują
1. cena emisyjna jednej nowej akcji, czyli akcji które mają zostać zaoferowane Mansa Investments i których łączna cena emisyjna ma być równa łącznej kwocie pozostających do spłaty należności Mansa Investments z tytułu pożyczek akcjonariuszy udzielonych spółkom projektowym w celu sfinansowania rozwoju istniejących projektów lądowych farm wiatrowych, będzie wynosiła 47 zł zamiast 25,1 zł; oraz

2. cena emisyjna jednej akcji w ramach emisji akcji, które mają zostać zaoferowane Inwestorowi w wykonaniu jego zobowiązania do wpłat kapitałowych do spółki w łącznej wysokości 150 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat, bezpośrednio po wycofaniu akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, będzie wynosiła 47 zł zamiast 43 zł” – czytamy w komunikacie.

Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings Limited podały dziś, że podniosły cenę w wezwaniu na akcje Polenergii do 63 zł za akcję wobec 47 zł poprzednio.

Na początku listopada 2020 r. Mansa Investments – akcjonariusz większościowy Polenergii – zawarł z BIF IV Europe Holdings Limited (inwestorem) dokumentację transakcyjną, składającą się z umowy inwestycyjnej oraz umowy akcjonariuszy, w której ustalono m.in. że po wycofaniu akcji spółki z obrotu na GPW kapitał zakładowy zostanie podwyższony w drodze emisji nowych akcji.

Następnie Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings Limited ogłosiły wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 21 976 504 akcji Polenergii, stanowiących 48,36% kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu, pod 47 zł za akcję. W grudniu wzywający przedłużyli zapisy do 28 stycznia br., z kolei w styczniu przedłużono zapisy do 17 lutego.

Polenergia – notowana na GPW – jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here