Naga Marketsoszust w kajdankachKomisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła nadzwyczajną akcję i doprowadziła do zamrożenia aktywów 18 traderów uzyskanych w programie manipulacji ponad 3 tysiącami papierów wartościowych notowanych na giełdzie w USA, gdzie nielegalny zysk opiewał na kwotę ponad 31 mln dolarów.

SEC twierdzi, że traderzy, którzy swoją główną siedzibę mieli w Chinach, manipulowali cenami tysięcy papierów wartościowych tworząc pozorne  zainteresowanie handlem i aktywnością na tych akcjach, umożliwiając im w ten sposób czerpanie nielegalnych zysków poprzez sztuczne zwiększanie lub obniżanie cen akcji.

Manipulacyjna strategia

Dla przykładu, zgodnie z oskarżeniem SEC, traderzy używali wielu rachunków, by składać kilka małych zleceń sprzedaży w celu obniżenia ceny akcji. Następnie wykorzystywali inne konta do zakupu większych ilości akcji po sztucznie niskich cenach. Po zakumulowaniu pozycji, traderzy odwracali scenariusz i składali kilka małych zleceń kupna, aby wywindować ceny, a następnie sprzedawać swoje akcje po sztucznie napompowanych cenach.

Zobacz też: Afera SK Bank z 1,6 mld szkody w tle trafia do sądu. 93 podejrzanych i 1256 zarzutów

– Utrzymujemy, że oskarżeni zaangażowali się w szeroko zakrojony program manipulacji i dokładali wszelkich starań, aby uniknąć wykrycia, składając transakcje z ponad stu osobnych rachunków w kilku różnych firmach maklerskich i przesyłając sfałszowane dokumenty w celu otwarcia nowych kont w imieniu innych osób – powiedział Joseph G. Sansone, szef jednostki ds. nadużyć rynkowych w SEC.

-Pomimo ich wysiłków, pracownicy SEC byli w stanie odkryć koneksje między tymi pozornie niepowiązanymi rachunkami i ujawnić skoordynowany schemat nielegalnego handlu – dodał Sansone.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

W równoległej akcji, Biuro Prokuratora Okręgowego stanu Massachusetts wniosło oskarżenie przeciwko dwóm traderom, Jiali Wang i Xiaosong Wang.

Zarzuty SEC wniesione w Sądzie Federalnym w Bostonie, oskarżają traderów o naruszenie, pomoc i pogwałcenie przepisów przepisów o oszustwach dotyczących papierów wartościowych. Oprócz zamrożenia aktywów i innych doraźnych działaniach, SEC dąży do odzyskania nieuczciwie zdobytych korzyści z uwzględnieniem odsetek, kar i odszkodowań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here