Naga MarketsDOGE dogecoin ccNotowania Doge spadły na przestrzeni ostatnich dni o ponad 46 proc. Mimo to, w dalszym jego cena znajduje się niemal 12 tysięcy procent wyżej niż na początku roku. Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, która od pewnego czasu skupuje BTC, uważa, że niebotyczny wzrost Doge jest korzystny dla całego rynku kryptowalut.

Dogecoin wspiera hossę na rynku kryptowalut

W wywiadzie dla Morning Invest, Saylor, którego firma posiada obecnie 91 579 Bitcoinów, przyznał, że szum wokół meme kryptowalut i innych spekulacyjnych inwestycji jest prawdopodobnie napędzany przez całkowity brak zaufania do tradycyjnych rynków finansowych. W jego ocenie, to właśnie może tłumaczyć zainteresowanie krypto walutami i spółkami takimi jak GameStop. Uważa on także, że wzrost apetytu na ryzyko jest dobry dla kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
– [Społeczeństwo] straciło zaufanie do konwencjonalnych strategii, konwencjonalnych pieniędzy, konwencjonalnych obligacji. Ponieważ stracili zaufanie, a dosłownie stracili nadzieję, są napędzani do większej spekulacji, a wynikiem tego jest saga GameStop, wynikiem jest saga Archegos, w której zastosowano ogromną dźwignię na kapitale własnym. Rezultatem jest eksplozja SPAC, gdzie ludzie dosłownie kupują spekulacyjne firmy-wydmuszki, które nic nie robią, ale potencjalnie robią coś, czego nie wiemy, ale uważają, że jest to lepsze niż trzymanie gotówki – wskazał Saylor dodając, że ludzie tłoczą się w kryptowalutach, a mądrzy [inwestorzy] kupują Bitcoina, ponieważ rozumieją, że jest to solidny pieniądz na następne sto lat.

Uważa on także, że sporo osób spekuluje również na innych kryptowalutach i nie różni się to tak bardzo od sprawy GameStopu.

– Ludzie szukają czegoś innego niż czekanie i patrzenie, jak ich pieniądze tracą na wartości – skwitował.

Odnosząc się do niedawnego rajdu na notowaniach Dogecoina przyznał on, że Dogecoin dostarcza ludziom wiele zabawy i rozrywki, przyciągając w tym procesie kryptowalutowych nowicjuszy, co z kolei jest dobre dla branży kryptowalutowej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara notowania | mercator forum parkiet | pgnig kurs akcji | waluta euro | cd projekt kurs akcji |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMaster Pharm miał wstępnie 1,29 mln zł zysku netto w I kw., wzrost o 63% r/r
Następny artykułPKN Orlen złożył w UOKiK wniosek ws. przejęcia PGNiG
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here