Naga MarketsMonety prezentujące Bitcoina, Ethereum i LitecoinaAlexis Ohanian, współzałożyciel platformy społecznościowej Reddit, przyznał, że uważa, że hype na kryptowaluty już się zakończył i jest to dobre zjawisko dla branży. 

W wywiadzie dla Yahoo Finance, opublikowanym w piątek, Ohanian powiedział:

“Hype’u już nie ma. Zapał zniknął. Ale myślę, że to dobrze.” 

Prawdziwi wyznawcy

Wyjaśnił, że spadki doprowadziły do tego, że spekulanci dziś trzymają się z daleka od kryptowalut. Na rynku pozostali z kolei prawdziwy zwolennicy blockchaina, którzy wierzą w przyszłość tej technologii. To jego zdaniem bardzo ważne, bo to ludzie, którzy teraz budują infrastrukturę nowego rynku.

Ohanian dodał także, że fakt inwestowania JP Morgan we własną kryptowalutę pokazuje, że innowacje zachodzą, gdy spekulacja znika z rynku. Dodał jednak, że “zajmie dużo czasu”, zanim branża ponownie zauważy zdecydowanie pozytywną zmianę i nową hossę, ale – jak uważa – inwestując w nią trzeba myśleć długoterminowo. “Myślę, że to generalnie dobra rada dla każdego rodzaju inwestycji” – uważa, ale, jak dopowiedział, w szczególności tyczy się to kryptowalut.

To nie pierwszy raz, gdy Ohanian pozytywnie wypowiada się o nowym rynku. W marcu zeszłego roku powiedział, że bitcoin i kryptowaluty są gotowe, by “napędzać potencjał nowego internetu” i to nawet przy tak wysokim poziomie zmienności.

W piątkowym wywiadzie powiedział, że Reddit był inwestorem Coinbase w 2011 roku.

W maju 2018 roku główny specjalista ds. technologii w Reddit powiedział, że platforma planuje również przywrócić kryptowalutę jako opcję płatności dla swoich złotych członków.

Co dalej z rynkiem?

Choć słowa Ohaniana chłodzą giełdowych inwestorów, w ostatnich dniach giełdy rejestrują wzrosty kursów głównych kryptowalut, co skutkowało zdrożeniem także mniej znanych tokenów. Czy to początek hossy? Wielu obserwatorów uważa, że obecny rok będzie stał pod znakiem lekkich wzrostów i trendu bocznego. Nadal można jednak spotkać się z opiniami, że już za rok czeka nas kolejna bańka spekulacyjna. Czy tak się stanie? Dziś pozostaje jednak cierpliwie czekać na dalszy rozwój wypadków na wykresach.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here