Naga Markets

hakerzyW tym miesiącu platforma pożyczkowa z branży zdecentralizowanych finansów (DeFi) Mango Markets padła ofiarą ataku hakerskiego. W wyniku wykorzystania błędów w zabezpieczeniach atakującym udało się skraść ponad 100 mln dol. w krypto aktywach. Zażądali oni jednak od społeczności tego projektu, że zatrzymają 47 mln dol. za zwrócenie pozostałej części wyprowadzonych środków bez żadnych konsekwencji prawnych. 

Mango Markets zapłaciło hakerowi okup za zwrot środków

Grupa hakerów wykorzystując luki w zabezpieczeniach zdecentralizowanej platformy pożyczkowej, wyprowadziła z niej w tym miesiącu ponad 100 mln dol. Użytkownik znany na Twitterze, jako Avraham Eisenberg poinformował, że to on był głową tej operacji. Nie zdradził jednak tożsamości swoich wspólników. 

Hakerzy zaproponowali społeczności Mango Markets, iż zwrócą część środków w zamian za przejście na ugodę. Decyzja ta została przegłosowana przez ponad 98% tokenów w ramach zdecentralizowanej autonomicznej organizacji (DAO), co oznacza, że platforma ta nie będzie mogła ścigać atakujących. W ten sposób pozwolono im zatrzymać 47 mln dol., jako nagrodę za wykrycie błędu. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

XTB

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Jeden z atakujących podkreślił w swoim wpisie w mediach społecznościowych, że ich działanie było legalne. W jego opinii bowiem nie zrobili nic, na co nie pozwoliłby im protokół. Podkreślił on również, iż w rezultacie Mango Markets stał się niewypłacalny, a fundusz ubezpieczeniowy nie był w stanie pokryć wszystkich likwidacji. W celu załagodzenia sytuacji hakerzy przeszli ze społecznością tej platformy na ugodę, której celem było jak najszybsze dokapitalizowanie użytkowników oraz giełdy.

Zdaniem niektórych obserwatorów zaistniałej sytuacji 50 mln dol., jako nagroda za wykrycie błędu to zbyt wygórowana kwota. Co ciekawe, atakujący sami wykorzystali część skradzionych tokenów MANGO, by oddać głos na zatwierdzenie propozycji. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Trader21 komentuje sytuację na WIG 20. Kurs dolara jest dużym problemem
Następny artykułBitcoin potrzebował sześciu miesięcy, aby zdobyć 1000 użytkowników. Dziś celuje w miliard!
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here