Naga MarketsMangata Holding S.A. to jedna z największych i najlepiej rozwijających się korporacji w branży przemysłowej w Polsce. Posiada know how, zespół ekspertów i szerokie kompetencje zarządcze w przemyśle metalowym.

mangata
źródło xStation 5

Spółka traci na wartości w ostatnich latach, mimo to, nadal na wykresie historycznym można uznać to za głęboką korektę, wieloletniego trendu wzrostowego. Trudno bowiem po za otoczeniem rynkowym, które także wykazywało się w tym samym czasie słabością, szukać poważnych powodów do spadków. Spółka cały czas się rozwija, poprawiając przychody i zyski. Ponadto firma prowadzi atrakcyjną politykę dywidendową, która zakłada dzielenie się 50% zysku. W ostatnich latach było to 5 oraz niemal 10% stopy dywidendy. Spółka natomiast słabo wygląda na tle odbicia zauważalnego w sektorze małych spółek. Możliwe, że dopiero wyniki całoroczne, które poznamy 2 kwietnia pozwolą na mocniejsze odbicie.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Spółka nie obawia się także spowolnienia gospodarczego, które zniweluje dzięki dywersyfikacji rynków sprzedaży produktów. Najnowsza rekomendacja z 20 lutego zakłada cenę docelową przy 93 zł, a więc sporo wyżej niż cena rynkowa. Obecnie kurs znajduje się przy kluczowym wsparciu okolic 55 zł. Szukając oznak poprawy sentymentu do firmy, warto spojrzeć na wykres tygodniowym, gdzie od dłuższego czasu, każdy kolejny wierzchołek pojawia się na coraz niższym poziomie. Przełamanie tego schematu będzie więc można traktować jako sygnał poprawy sytuacji.

Czytaj także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

 1. Sakana analizowaliśmy w ubiegły czwartek – https://comparic.pl/sakana-skn-nagle-wzrosty-mimo-finansowych-strat-analiza-na-zamowienie/
  Vistal analizujemy dość często, przyznam że ze zbyt umiarkowanym optymizmem, patrząc na ostatnie wzrosty
  14 stycznia – https://comparic.pl/vistal-gdynia-vtl-z-proba-wybicia-kluczowego-oporu-analiza-na-zamowienie/
  13 marca – https://comparic.pl/zapiski-gieldowego-spekulanta-vistal-gdynia-nabiera-wiatru-w-zagle/
  Myślę, że niebawem ponownie przeanalizujemy notowania spółki. Formacja spodka dotyczy raczej długotrwałych spadków, tutaj raczej wskazałbym na korektę i reakcję przy poziomie 2 zł, dzisiaj z dobrym wolumenem. Wydaje się więc, że cena powinna wzrastać w kierunku poprzedniego szczytu.

 2. Proszę o analizę spółki SAKANA z rynku NC oraz VISTAL.
  Czy na VISTALU utworzyła się formacja ”spodek” i jaki może być zakres wzrostu z tej formacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here