Naga MarketsEvan Cheng, od trzech lat dyrektor oprogramowania Facebooka, zmienia stanowisko wewnątrz firmy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przechodzi do zespołu, który ma zajmować się technologią Blockchain na potrzeby giganta mediów społecznościowych.


Cheng zaktualizował swój profil na LinkedIn, stąd media dowiedziały się o zmianie przez niego stanowiska.

Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku?

Czy Cheng ma kompetencje na to stanowisko? W Facebooku pracuje od trzech lat i zajmuje się programowaniem. Przed dołączeniem do firmy Marka Zuckerberga przez prawie dekadę pracował nad technologią backend dla giganta technologicznego Apple.

Obecne poza objęciem nowego stanowiska w Facebooku, Cheng jest także konsultantem technologicznym w szeregu projektów związanych z technologią Blockchain. Działa m.in. z singapurską platformą Zilliqa i dostawcą oprogramowania ChainLink specjalizującym się w systemach bezpieczeństwa.

Facebook otwiera się na Blockchain

Czy to oznacza, że Facebook otwiera się na Blockchain? Już dwa miesiące temu społeczności owy gigant ogłosił, że tworzy zespół mający sprawdzić specyfikę tej technologii na swoje potrzeby. W powstającym zespole programistów jest już też David Marcus – były szef grupy odpowiedzialnej za Messengera, czyli komunikator na Facebooku i członek rady nadzorczej giełdy Coinbase. Poza tym o swoim zainteresowaniu siecią bloków wspominał sam Zuckerberg w poście na swoim własnym profilu początkiem roku.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że jeszcze niedawno największy na świecie portal społecznościowy blokował u siebie reklamy związane ICO i kryptowalutami. Obecnie zakaz został złagodzony.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here