Naga MarketsOperator rynku kontraktów terminowych CME Group ogłosił 31 października rozpoczęcie prac nad wdrożeniem kontraktów futures na bitcoina. W dniu wczorajszym informowaliśmy, że przybliżona data implementacji kontraktów terminownych na Bitcoina to drugi tydzień grudnia. Informacja ta została bardzo pozytywnie odebrana przez rynek i niemal natychmiast pojawiły się pierwsze informacje dotyczące dużych funduszy hedgingowych, które są zainteresowane inwestowaniem w te instrumenty.


Man Group zamierza inwestować w kryptowaluty

Jak podaje agencja prasowa Reuters, brytyjski fundusz hedgingowy Man Group zamierza inwestować w kryptowaluty, jeśli Chicago Mercantile Exchange (CME) uruchomi kontrakt futures na bitcoina.

“Cyfrowe waluty są interesującą rzeczą” – powiedział CEO Man Group, Luke Ellis.

“Istnieje ogromna różnica między walutą cyfrową a tradycyjną…Tradycyjne są wspierane przez rządy (które mają armie i podatników), które mogą sprawić, że ludzie będą przestrzegać ich zasad, a cyfrowe nie”, powiedział Ellis. “Ale to wcale nie sprawia, że cyfrowe waluty są gorsze.”

TradeStation wesprze CME Group

TradeStation, firma należąca do grupy Monex i wielokrotnie nagradzany broker handlu online kontraktów futures ogłosiła że zaoferuje swoim klientom handel na kontraktach z CME Group (CME) i Cboe Global Markets (Cboe Futures Exchange lub CFE) natychmiast po ich uruchomieniu.

Decyzje CME Group i Cboe Global Markets o wprowadzeniu kontraktów futures na Bitcoina pojawiają w czasach rosnącego globalnego zainteresowania Bitcoinem i innymi kryptowalutami. Biorąc pod uwagę pozycję Grupy CME jako największego na świecie i najbardziej zróżnicowanego rynku giełdowego oraz pozycję Cboe Global Markets jako operatora największej amerykańskiej giełdy opcji, kontrakty futures na Bitcoina mogą przyciągnąć zarówno inwestorów instytucjonalnych jak i detalicznych.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że klienci TradeStation będą w stanie handlować tymi kontraktami terminowymi na bitcoina od pierwszego dnia ich wprowadzenia” – powiedział John Bartleman, prezes TradeStation Group, Inc. “Relatywne bezpieczeństwo i stabilność transakcji pochodnych kryptowalut powinny złagodzić niektóre obawy związane z bezpośrednim handlowaniem Bitcoinem. Wierzymy, że CME Group i Cboe Global Markets wchodząc na rynek kontraktów futures na Bitcoina rozpoczynają początek nowej ery w handlu derywatami kryptowalutowymi, która powinna przemawiać do znacznie szerszego grona inwestorów i spekulantów.” – dodał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKGHM rozczarowało inwestorów. Akcje tracą po raporcie kwartalnym
Następny artykułSpadek apetytu na ryzyko
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here