Naga Markets224089593_0960038b14_o

Przedstawiam swoją analizę długoterminową kukurydzy.Na początku chciałbym omówić fundamentalną sytuację.

W ostatnim raporcie rolniczym, możemy się dowiedzieć, że warunki do uprawy są bardzo dobre. Wzrosła również wydajność plonu kukurydzy na 1 ha. Prognozy zbioru kukurydzy również wzrosły zakładając najbardziej pesymistyczny scenariusz wzrost w stosunku do poprzedniego roku ok. 0,07%, a najbardziej optymistyczny to 3,7%. Prognozuje się również zmniejszenie zapasów końcowych kukurydzy na świecie.

Interesuje mnie długi termin dlatego chce obszernie spojrzeć na sytuację rynkową. Przeanalizuję historie wykresu.

MCORN
Możemy zauważyć, że do 1996 roku mieliśmy trend wzrostowy. Później przez około 10 lat cena poruszała się w konsolidacji. W środku 2004 roku cena pokonała górną granice konsolidacji po czym mieliśmy techniczny test górnej granicy i dynamiczną kontynuacje trendu. Od czerwca 2006 roku mieliśmy ponownie przecenę kukurydzy, wyglądało na to, że powstał nowy trend spadkowy(mieliśmy niższy-dołek, niższy-szczyt, niższy-dołek, niższy szczyt). Potem mieliśmy ponowny dynamiczne wzrosty, korektę i nowy szczyt. Po czym cena zaczęła ponownie spadać ale z tej perspektywy widać, że spadek pokrył prawie cały zasięg poprzedniej „wielkiej korekty”.
trendcorn
Na wykresie tygodniowym mamy trend spadkowy, który trwa od września 2012 roku. Natomiast chcę Państwu pokazać bardzo ciekawą rzecz.

Wszystkie poniższe wykresy to wykresy tygodniowe. 
1sygnal
Spójrzcie na ten wykres i oscylator. Mieliśmy fałszywe wybicie z dywergencją. Turkusowy prostokąt pokazuje sile niedźwiedzi we wcześniejszym okresie. Żółty prostokąt pokazuje chęć niedźwiedzi zmienić układ sił. Pomarańczowy prostokąt pokazuje niedźwiedzi przy czym cena postawiła nowe minima i dynamicznie cofnęła się poniżej poprzedniego minimum. Po tej formacji cena z 304 dolarów (za 22 miesiący i 3 tygodni) osiągnęła poziom 797 dolarów za 100 buszli!
2sygnal
Identyczną sytuację mamy tutaj. Tym razem cena z poziomu 570 dolarów za 100 buszli osiągnęła poziom 837 dolarów w zaledwie 3 miesiące(W tej sytuacji można było złapać prawie cały ruch, proszę zobaczyć wykres niżej).
3sygnal
Wystarczyłoby spojrzeć na wykres w małym pomniejszeniu i można wyło zauważyć kolejną identyczną sytuację. Różnica była taka, że sygnał był na zajęcie pozycji krótkiej. Cena w ciągu 26 miesięcy spadła z 837 dolarów do poziomów teraźniejszych($363/100 buszli). Proszę zobaczyć jaką obecnie mamy sytuację na wykresie niżej.
4sygnal
Kolejny identyczny patern. Czy on się sprawdzi tym razem? Nikt nie wie.
Przedstawiam Państwu swoją analizę, nie staram się przewidzieć dołka, nie piszę o tym że cena nie osiągnie niższego poziomu od obecnego. Przedstawiam tylko mój pogląd i patern którego używam. Nie jest on oczywiście niezawodny, niezawodnego paternu nie ma. 😉

Zapraszam do zapoznania się z moim poprzednim artykułem na temat mojego zagrania (link) oraz do dzisiejszej analizy „Gra ze swap”

invest

Życzę Państwu zyskownych pozycji. Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here