Naga Markets11 września Joseph Cuschieri, dyrektor generalny  Urzędu ds. Usług Finansowych (MFSA) Malty ogłosił, że trzy ustawy dotyczące rynku kryptowalut wejdą w życie 1 listopada 2018 r. Tym samym Malta reguluje rynek walut cyfrowych.


Ustawy zostały już jednogłośnie zatwierdzone przez parlament, jednak oficjalnie rozpoczną obowiązywać, a tym samym regulować branżę 1 listopada 2018 r.

Regulacje

Latem MFSA opublikowało także różne dokumenty konsultacyjne, aby zapewnić dalsze instrukcje dla emitentów ICO, giełd kryptowalutowych, spółek technologicznych i innych dostawców usług w branży.

Od 1 listopada przyszli licencjobiorcy i emitenci oficjalnie rozpoczną działalność zgodnie z nową ustawą o wirtualnych aktywach finansowych. Do tego czasu dostawcy usług VFA, w tym giełdy kryptowalut, a także emitenci ICO, mogą rozpocząć oferowanie swoich usług w sposób nieuregulowany, który nie stanowi jednak naruszenia prawa. Dostawcy usług VFA będą mieli następnie rok od tej daty, aby spełnić warunki prawa i obowiązujące przepisy wydane przez MFSA.

Z drugiej strony emitenci, którzy rozpoczęli emisję 18 października 2018 r., a także ci, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do obrotu swoich VFA, będą mieli trzy miesiące na uzyskanie pozwoleń.

Malta wyspą Blockchain

Malta dąży do oficjalnego stania się centrum Blockchain, kryptowalut i ICO. W rzeczywistości jako pierwsza uregulowała ten obszar poprzez wprowadzenie trzech ustaw: Malta Digital Innovation Authority Act, ustawę o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach oraz ustawę o wirtualnych aktywach finansowych.

W tym roku na Maltę przeniosła się też polska giełda BitBay.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here