Naga MarketsMalta, niewielki wyspiarski kraj położony na Morzu Śródziemnym ma sporo szans na zostanie kryptowalutowym rajem. O atrakcyjności maltańskiego prawa w odniesieniu do branży kryptowalut może świadczyć fakt, że przeniesienie swojej siedziby na małą wyspę rozważa Binance – jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. I trudno się dziwić tej decyzji.


W tym tygodniu Gabinet Malty, ciało decyzyjne maltańskiego rządu zaakceptował trzy ustawy związane z rynkiem kryptowalut. Zdaniem ekspertów najważniejszą z nich jest ustawa o wirtualnych aktywach finansowych, która reguluje prawne aspekty kryptowalut oraz przede wszystkim initial coin offering. Dwie kolejne to Digital innovation Authority Bill oraz Technology Arrangements and Services Bill.

Choć żadna z powyższych ustaw nie weszła jeszcze w życie – wszystkie muszą zostać przedyskutowane oraz zaakceptowane przez Parlament Malty – to jednak wszystkie posiadają silne wsparcie Silvio Schembriego, Sekretarza ds. usług finansowych, wirtualnej gospodarki oraz innowacji.

Gdy nowe przepisy dotyczące technologii blockchain oraz rynku kryptowalut zostaną uchwalone, banki na Malcie będą mniej niechętne do świadczenia usług firmom działającym w tych branżach (…) zapewnią one tak bardzo potrzebną pewność prawną – przekonywał dziennikarzy Schembri.

Chcesz handlować na kryptowalutach? Sprawdź ofertę Luno>>>

Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że planowane zmiany prawne na Malcie jedynie uatrakcyjnią ten kraj wśród podmiotów branży krypto. Już teraz większość wolumenu generowanego na rynku kryptowalut przez podmioty profesjonalne pochodzi z firm ulokowanych na Malcie – przekonywała w swoim ostatnim raporcie dla klientów Sheena Shah, analityk Morgan Stanley.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSDJPY przetestuje 110.00
Następny artykułPolski projekt notowany na Binance
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here