Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówJoseph Muscat, premier Malty, ogłosił w niedzielę, że każda umowa najmu na Malcie zostanie zarejestrowana na blockchainie. Powiedział to podczas wywiadu w Radio One.

Premier powiedział, że zreformowane przepisy dotyczące najmu zostały zatwierdzone przez rząd po długim okresie konsultacji.

Malta a innowacje

Ta nowa inicjatywa zapewnia teraz większe bezpieczeństwo i zapobiega ingerencji w zapisy. Gwarantuje, że ​​tylko upoważnione osoby mają dostęp do rejestrów – dodał Muscat. Dodatkowo, rozproszona księga rachunkowa zapobiega możliwości istnienia kontraktów, dla których nie ma rekordu.

„Będziemy teraz pokazywać ludziom wartość dodaną tej technologii, stosując ją do czegoś, czego będą używać w codziennym życiu. To pokazuje, jak cyfrowa transformacja wpłynie na ich życie”

-powiedział.

Wyspa blockchain

Malta nazywana jest od paru lat mianem „wyspy blockchain”, głównie przez swoje otwarcie się na nową technologię. Już w lipcu 2018 r. wprowadziła w życie liberalne przepisy  korzystne dla technologii rozproszonej księgi. Ponadto stawia na pieniądz elektroniczny, stokenizowane instrumenty finansowe, wirtualne tokeny i wirtualne aktywa finansowe. Wszystkie te aktywa mają przychylność lokalnych władz.

11 września 2018 r. Joseph Cuschieri, dyrektor generalny  Urzędu ds. Usług Finansowych (MFSA) Malty ogłosił, że trzy ustawy dotyczące rynku kryptowalut wejdą w życie 1 listopada 2018 r. Tym samym Malta uregulowała rynek walut cyfrowych.

Malta dąży do oficjalnego stania się centrum Blockchain, kryptowalut i ICO. W rzeczywistości jako pierwsza uregulowała ten obszar poprzez wprowadzenie trzech ustaw: Malta Digital Innovation Authority Act, ustawę o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach oraz ustawę o wirtualnych aktywach finansowych.

W 2018 roku na Maltę przeniosła się też polska giełda BitBay.

Ponadto rok temu Uniwersytet Maltański wraz z Maltańską Agencją Informatyczną (MITA) stworzył specjalny fundusz stypendialny na kolejny rok akademicki, który zostanie przeznaczony dla studentów chcących zgłębiać blockchain oraz rejestry rozproszone (DLT). Kwota przeznaczona na ten cel wynosi 300 000 euro.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dziś Malta może więc – na równi ze Szwajcarią i miastem Zug – uchodzić za wzór kraju, który otworzył się i wspiera innowacje.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here