Naga MarketsMałolat (True Games): Gaming pozwoli osiągnąć to czego nie dał rap, wejście na rynek globalny„Każdy chce więcej, więcej. Jak nie masz, nie ma Cię w grze. Cała ta branża narzuca presję”, rapował 3 lata temu pochodzący z Warszawy polski raper Michał Tadeusz Kapliński o pseudonimie Małolat. Z całą pewnością nie zakładał wtedy, że sam wejdzie do branży, na którą narzucana jest bardzo duża presja oczekiwań ze strony inwestorów, a mianowicie w sektor gamingu i gier komputerowych.

Razem z innym polskim wykonawcą, Sokołem, oraz przedsiębiorstwem Movie Games zawiązał spółkę True Games. Michał „Małolat” Kapliński, szef studia True Games, był rozmówcą Krzysztofa Kamińskiego na antenie Comparic24.tv gdzie opowiadał o planach związanych z przyszłością spółki oraz wyjaśniał dlaczego zdecydował się na taki krok.

  • Wyróżnikiem gier sygnowanych marką True Games będzie realistyczne oddanie klimatu kultury ulicznej
  • Szefem studia został Michał “Małolat” Kapliński, warszawski raper, który wsparł produkcję i kampanię marketingową “Drug Dealer Simulatora”
  • Zespół uzuepłnia również „Sokół”, raper obecny na scenie hip-hopowej od 1996 roku, będący również dyrektorem kreatywnym marki Prosto Wear.

Drug Dealer Simulator pokazał zainteresowanie graczy symulatorami oddającymi „uliczny klimat”

Chcemy dać naszym odbiorcom kolejne gry odzwierciedlające uliczny klimat, dlatego zdecydowaliśmy się założyć studio dedykowane produkcjom związanym z szeroko rozumianą tematyką uliczną, a jej wizytówką od wielu lat jest muzyka hip-hopowa. Dlatego inwestorami w nowej spółce zostali znani warszawscy raperzy “Sokół” oraz “Małolat” – powiedział prezes Movie Games Mateusz Wcześniak, cytowany w osobnym komunikacie.

Chociaż raperzy posiadają jedynie 15% udziałów w spółce zależnej Movie Games i ich inwestycja niezaprzeczalnie jest ruchem wizerunkowym, to utożsamia ich z głównym profilem działalności nowego studia, a mianowicie tworzeniem symulatorów o tematyce ulicznej.

Gry ze stajni True Games ma wyróżnać wierne oddane klimatu ulicznej kultury, nawiązując do bezwzględnego świata, kradzieży, napadów oraz handlu narkotykami. Szef studia, raper Małolat, ma na swoim koncie sześć autorskich krążków, z czego ostatnich z nich trafił na rynek w kwietniu 2019 roku. Sokół (Wojciech Sosnowski) od ponad 20 lat pojawiał się gościnnie na krążkach innych wykonawców, wydając od 2011 roku 3 albumy kolaboracyjne oraz solowy album Wojtek Sokół, który sprzedał się w nakładzie ponad 60 tysięcy egzemplarzy w 2019 roku.

Polski raper nie ma szans wyjścia poza granice kraju, twierdzi Małolat

Małolat pytany przez Krzysztofa Kamińskiego dlaczego zdecydował się objąć studia True Games stając się jednym z udziałowców nowego projektu Movie Games przyznał szczerze, że polscy artyści i raperzy nie mają zbyt wielu możliwości wyjścia z tworzonymi przez siebie utworami poza granice kraju, a pisanie tekstów w języku angielskim również nie daje żadnej gwarancji na zaistnienie w świecie.

– W branży gier komputerowych są dużo większe możliwości, możemy wyjść z naszymi produktami globalnie. Zawsze chciałem dotrzeć na rynek międzynarodowy, do tej pory mi się to nie udawało, a w grach jestem w stanie to zrobić. Taką decyzję podjęliśmy z Mateuszem Wcześniakiem i stworzyliśmy nowe studio – komentował Małolat.

Jak mówi, do tej pory nie miał związku ze światem gier, prowadził jednak własne studio muzyczne, współpracując z ludźmi z branży kreatywnej na różnych płaszczyznach. Uważa, że muzycy i twórcy gier realizują swoje projekty z pasji, więc liczy na dobre relacje w zespole.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here