Naga MarketsInside The International Monetary Fund's Rethinking Macro Policy ConferenceOd jakiegoś czasu świat był przekonany o nadchodzącym wkrótce terminie podniesienia stóp procentowych przez FED. Zdaniem większości analityków decyzja ta miała zostać ogłoszona na najbliższym spotkaniu FOMC, które odbędzie się 17 września. Po wczorajszych minutkach nastroje prognostów się zmieniły. Poniżej przedstawiamy fragmenty komentarzy największych instytucji finansowych.


Bank of America:

Komisja jest bardziej podzielona niż podczas poprzednich minutek, nie sugerowały tego wcześniejsze wypowiedzi jej członków. FOMC nie wykluczyło podniesienia stóp we wrześniu, jednak najbliższe dane musiałyby mocno wesprzeć konieczność podwyżki. Wczorajsze minutki znacząco podwyższyły niepewność co do kolejnego spotkania FOMC, lecz raczej nie spodziewamy się podwyżki stóp procentowych we wrześniu.

BNP Paribas:

Jest bardzo mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie pojawią się dane dające wystarczającą pewność co do osiągnięcia celu inflacyjnego i w rezultacie podwyżki stóp procentowych. Wzrost płac, silny spadek bezrobocia oraz mocna podwyżka zarobków godzinowych mogą odżywić nadzieje na podwyżkę we wrześniu, jednak naszym zdaniem jest to mało prawdopodobne.

screen shot 2015-08-20 at 8.22.53 am
Szanse na podniesienie stóp we wrześniu


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here