Naga MarketsMałgorzata KożuchowskaMałgorzata Kożuchowska ponoć zaczęła promować nowy internetowy projekt, który pozwala zarobić w krótkim czasie majątek. Tego dowiadujemy się z wpisu na portalu Medium, którego dokonał rzekomo TVN. Czy to prawda, czy może kolejne oszustwo?

Oczywiście taki wpis aż kipi naciągactwem i od razu sugeruje, że coś jest nie tak. Doświadczony inwestor wie, że nie da się ot tak szybko zarobić kilkuset tys. zł. No chyba, że inwestuje się miliony…

Małgorzata Kożuchowska a oszustwo

Jesteśmy przekonani, że aktorka nawet nie wie, że jej wizerunek został wykorzystany przez kolejny, podejrzany projekt. Wpis wygląda dokładnie tak:

Małgorzata Kożuchowska

Oczywiście to logiczne, że jest to oszustwem, więc projekt, który rzekomo pozwala zostać milionerem, jest prawdopodobnie scamem. Mało tego, nawet konto nie należy do TVN-u. Bezprawnie też więc użyto logotypu znanej stacji telewizyjnej. Po kliknięciu w sam profil, możemy się przekonać, że powstało niedawno, nie posiada dużej liczby fanów i wpisów.

Jak zarobić na naiwnych?

Dalej czytamy, jak Kożuchowska zarobiła rzekomo ponad 700 tys. zł. Wpłaciła ponoć – oczywiście zdaniem autorów artykułu – 250 dolarów na platformę Bitcoin Rash. I teraz uwaga! Twórcy chcą, abyśmy uwierzyli w to, że w zaledwie parę minut saldo wzrosło do 455 USD. Kwota rosła, rosła i rosła, aż aktorka miała na koncie już kilkaset tysięcy złotych. Brzmi wspaniale, prawda? Tyle że to historia przypominająca bajkę dla dzieci, a nie realny scenariusz rynkowy. Żeby uwiarygodnić całość dodano screen z nagrania z TVN, w czasie którego aktorka ponoć opowiadała o tym finansowym perpetuum mobile.

Małgorzata Kożuchowska

Warto pamiętać, że nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Ofiarą takich oszustów padła np. Kate Winslet.

„Osiągnęłam sukces dzięki szybkiemu korzystaniu z nowych możliwości – bez wahania. Obecnie moim głównym źródłem pieniędzy jest nowy program do automatycznego handlu na kryptowalutach zwany Bitcoin Code. Nigdy w życiu nie spotkałam się z lepszą możliwością szybkiego zbudowania małej fortuny”

– chwaliła się ponoć, co okazało się kłamstwem.

Więcej o takich oszustwach przeczytacie tutaj.

“Kryptowaluty, Bitcoin i Celebryci – co wspólnego ich łączy? Celebryci coraz częściej są wykorzystywani jako narzędzia oszustów do wyłudzania pieniędzy. Wykorzystanie ich wizerunku w reklamach promujących dany projekt to nagminna praktyka. Łatwe pieniądze i szybkie w czasie zdobycie wymarzonej fortuny to „przepis” na sukces – tak w wielskim skrócie można opisać projekty scamerskie. Co zrobić aby się nie dać oszukać i na co zwrócić szczególną uwagę?”

– komentuje Tomasz Rozmus z giełdy Tokeneo:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here