Naga Marketssąd, młotek, comparicGrupa Fusang z siedzibą w Hongkongu jest dostawcą usług wspomagających zarządzanie aktywami dla zamożnych rodzin i osób prywatnych w Azji. Firma ogłosiła otrzymanie zgody na uzyskanie licencji. Zgoda wydana przez Labuan International Business and Finance Center (IBFC) z siedzibą w Malezji dotyczy utworzenia giełdy Fusang, która będzie pierwszą w pełni licencjonowaną azjatycką giełdą papierów wartościowych skupioną na zasobach cyfrowych.


Zobacz również: Ponad 70% wszystkich węzłów Bitcoina znajduje się w zaledwie 10 krajach

Rozbudowana platforma ma wystartować w drugiej połowie roku

Dyrektor generalny Fusang, Henry Chong powiedział, że azjatycka giełda papierów wartościowych będzie promowała tokenizację jako opcję dla tradycyjnych firm posiadających realne aktywa, jednocześnie upraszczając handel papierami wartościowymi, kryptowalutami i walutami fiducjarnymi, a to wszystko będzie dostępne na jednej platformie.

Naturalne jest, że tradycyjne giełdy skupiają się przede wszystkim na obsłudze dużych firm. Firmy, które chcą płynności na swoich aktywach (akcjach) powinny rozważyć korzyści jakie płyną z umieszczenia ich na naszej giełdzie – oznajmił Chong.

Oczekuje się, że giełda Fusang rozpocznie działalność w drugiej połowie 2019 r. Obecnie pracownicy giełdy koncentrują się na rozwijaniu technologii platformy i spełnianiu wymogów licencyjnych wymaganych przez Labuan IBFC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Konkurencja nie śpi

Spółce może zabraknąć czasu, aby wykorzystać swoją przewagę, ponieważ oczekuje się, że stanie w obliczu ostrej konkurencji ze strony nowej tajlandzkiej giełdy, która rozpoczęła właśnie negocjacje z tajlandzką Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, aby otrzymać licencję. Planowany jest start giełdy do końca 2019 roku.

Z kolei pod koniec zeszłego roku Midex, międzynarodowa firma z centralą w Estonii i oddziałami w Azji, ogłosiła uruchomienie pierwszej regulowanej przez UE giełdy wymiany tokenów kryptograficznych na tradycyjne waluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here