Naga MarketsAnalitycy z Danske Banku sugerują, że po znacznych trudnościach w okresie letnim globalna gospodarka wykazuje wstępne oznaki stabilizacji. Z kolei eksperci z grupy bankowej UOB sugerują, iż egzotyczna para walutowa USDCNY powinna pozostać w zakresie konsolidacji 6,93 – 7,02 z większym prawdopodobieństwem wybicia dołem.


Ryzyko globalnej recesji maleje – Danske Bank

Ta stabilizacja wynika ze znacznego bodźca polityki pieniężnej zarówno na rynkach zaawansowanych, jak i wschodzących, oprócz ekspansywnej polityki fiskalnej w Chinach. Pomimo stabilizacji i oczekiwań niewielkiego ożywienia w globalnym sektorze produkcyjnym na początku 2020 r. obniżyliśmy nasze prognozy dotyczące światowej gospodarki w warunkach ciągłej niepewności handlowej i słabnących środków stymulujących – napisano w raporcie.

Eksperci zauważają, iż ryzyko globalnej recesji w ciągu najbliższego roku spadło do 25% (z 30%) z powodu rosnącej szansy na transakcję handlową i malejącego ryzyka Brexitu bez umowy dzięki korzystnym wynikom wyborów w Wielkiej Brytanii.

– Wynik rozmów handlowych między USA i Chinami stanowi kluczowe zagrożenie dla światowej gospodarki w 2020 r. Dyskusje mogą pójść w obu kierunkach, co powoduje znaczną niepewność w odniesieniu do naszych globalnych prognoz – dodano.

Kurs USDCNY: Oczekujemy dalszej konsolidacji – UOB

Strategowie walutowi z Grupy UOB zasugerowali, że para USDCNY powinna na razie pozostać w przedziale cenowym 6,93–7,02.

Kurs USDCNY spadł do 6,9247 w połowie grudnia, ale niemal natychmiast wzrósł. Ta akcja cenowa spowodowała mieszane perspektywy, a USD może oscylować w sposób „niezdecydowany” między 6,9300, a 7,0200 w perspektywie najbliższego miesiąca. Nieco słaba reakcja cenowa sugeruje, że dolna część oczekiwanego zakresu na poziomie 6.9300 jest bardziej podatna na wybicie – podsumowano.

Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here