Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów aż o 5,836 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem jedynie o 0,686 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 2,566 miliona baryłek

Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym spadku o 5,863 mln brk, w tygodniu kończącym się 24 sierpnia 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o kolejne 2,566 mln brk co okazało się wynikiem niemal czterokrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 0,686 mln brk.

Pozytywny wydźwięk tego raportu wspierały także dane dot. zapasów benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających wzrost kolejno o 0,4 mln brk i 1,35 mln brk, skurczyły się a 1,55 mln brk i 0,8 mln brk. Fakt ten sprawił, że spoglądając na notowania czarnego złota, już w pierwszej chwili po publikacji dostrzec można było dość silną reakcję popytową, w skutek której kurs ropy WTI znalazł się nieco powyżej testowanej od kilku dni, linii tendencji wzrostowej.

Aby zainwestować na ropie WTI, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

WTI Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Polscy klienci są dla nas bardzo ważni” – wywiad z P. Sobkówem, nowym prezesem BitBay
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Elon Musk interesuje się Ethereum
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here