Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 3,803 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek na poziomie 2,800 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco gorszy.


Zapasy ropy w dół o 1,351 miliona baryłek

Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 3,803 mln. brk, w tygodniu kończącym się 3 sierpnia 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się zaledwie o 1,351 mln. brk co okazało się wynikiem lepszym od poprzedniego, jednak wciąż gorszym od oczekiwań

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierają także dane dotyczące zapasów benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających spadek o 1,4 mln. bkr (w przypadku benzyny) i 0,1 mln. brk (w przypadku destylatów) ostatecznie zrosły kolejno o 2,9 mln. brk i 1,2 mln. brk.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs ponownie znalazł się w okolice lokalnej linii trendu wzrostowego, której trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu na tym instrumencie.

Aby zainwestować na rynku ropy polecam sprawdzić ofertę brokera Naga MarketsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – rynek skurczył się o… $600 miliardów
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 8.08.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here