Naga Marketsabe,trumpW tym tygodniu mają spotkać się negocjatorzy amerykańscy i japońscy celem wypracowania porozumienia handlowego. Zdaniem analityków nadzieje na nową umowę we wrześniu słabną, ponieważ obie strony nie ustępują w sprawie rolnictwa i samochodów. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Waszyngton celuje w japoński eksport samochodowy

Minister gospodarki Japonii Toshimitsu Motegi i przedstawiciel handlowy USA Robert Lighthizer przeprowadzą dwudniowe rozmowy w Waszyngtonie od środy, które będą drugim spotkaniem negocjacyjnym w tym miesiącu. Rozmowy mają na celu położyć podwaliny pod ewentualne spotkanie premiera Japonii Shinzo Abe i prezydenta USA Donalda Trumpa na spotkaniu G7 we  Francji.

Waszyngton celuje w japoński eksport samochodowy, który odpowiada za około dwie trzecie amerykańskiego deficytu handlowego z Japonią na poziomie około $65,82 mld rocznie. Trump chce także otworzyć japoński rynek produktów rolnych i wołowiny. żądając obniżenia ceł na import wołowiny i wieprzowiny z USA. Cła na wieprzowinę i wołowinę podskoczyły w 2017 roku kiedy Trump wycofał USA z Partnerstwa Trans-Pacific (TPP) obejmującego Australię i Kanadę – oznajmił Bogusz Kasowski.

Kurs dolara do jena pozostaje w tendencji spadkowej

Notowania pary walutowej USD/JPY pozostają w trendzie spadkowym od października zeszłego roku. Kurs zdołał odbić od zeszłorocznych minimów, jednak w dalszym ciągu znajduje się pod presją oporu 107,00. Dopiero jego przebicie pozwoli na wyhamowanie presji podaży i otworzy drogę do górnej bandy kanału spadkowego. Z drugiej strony celem dla spadków pozostaje minimum 104,65.

Kurs dolara do jena w środę na interwale tygodniowym 21 8 19
Kurs dolara do jena w środę na interwale tygodniowym

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here