Naga MarketsNapis JOB przy tarczy łuczniczej z wbitą strzałą Raport zatrudnienia przygotowywany przez Automatic Data Processing (ADP), często zwany małymi payrollsami pozytywnie zaskakuje wartością. Najnowsze szacunki zmiany poziomu zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym okazują się nie tylko lepsze od prognozowanych, ale także najlepsze jak dotąd w tym półroczu. 


Ankietowani przez Refinitiv ekonomiści spodziewali się wzrostu zatrudnienia we wrześniu na poziomie 189 tys. Tymczasem najnowsze wyliczenia ADP wskazują, że możemy spodziewać się nawet 218 tys. nowozatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym.

Wzrost zatrudnienia w głównej mierze pochodzi z sektora usług w którym pracę znaleźć miało aż 189 tys. osób. Sektory budowlany oraz produkcyjny dodały 17 tys. miejsc pracy w raportowanym okresie. 

Rynek pracy wyraźnie odbija pomimo ostatnich huraganów – komentuje najnowsze wyniki ADP Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s

Reakcja rynku

Lepsze od prognozowanych dane ADP sprawiają, że apetyt na piątkowe payrolls jest jeszcze wyższy. Rynek spodziewając się potwierdzenia dzisiejszych danych przez raport non-farming payrolls skupuje dolary doprowadzając do wybicia formacji flagi na USDJPY.

wykres M30 USDJPY
USDJPY, M30 | źródlo:TradingView

EURUSD tymczasem pozostaje na wsparciu utworzonym jeszcze 26 października w rejonie poziomu 1,1335. Presja dolarowych byków najwyraźniej jest za słaba, by jednoznacznie wskazać kierunek południowy. Dopiero potwierdzone wybicie wskazanego poziomu otworzy drogę do testu tegorocznych minimów w pobliżu 1,13:

wykres godzinowy EURUSD
EURUSD, H1 | źródło: TradingView


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: Eurodolar przy minimach, ciekawa sytuacja na USD/JPY
Następny artykułKanada: Dobry odczyt PKB. Jak reaguje CAD?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here