windsor

Jednym z najistotniejszych odczytów środowej sesji była zmiana zatrudnienia pozarolniczego według instytutu ADP, która dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). Dzisiejsze wyniki pokrywają się z oczekiwaniami rynkowymi i nie wywołają na dolarze silniejszej zmienności.


190 tysięcy nowych etatów w listopadzie

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi silnie rozminąć. Tym razem ekonomiści „mieli nosa” i z dokładnością snajperską przewidzieli wartość listopadowej wartości wskaźników ADP (190 tysięcy w listopadzie, poprzednio 235 tysięcy).

Źródło: ADP

ADP w trendzie długoterminowym koreluje z wynikami NFP, co widać na poniższym wykresie:

Źródło: ADP

Nieznaczna reakcja USD na dane publikowane przez ADP

W pierwszych minutach po publikacji wartości dolara wobec najpopularniejszych walut zmieniały się jedynie marginalnie. EUR/USD tracił kilka pipsów, USD/JPY wzrastał o około dziesięć. Na minimach sesyjnych znalazł się GBP/USD, nie miało to jednak nic wspólnego z odczytem makroekonomicznym z 14:15:

GBPUSD D1

Publikacja NFP według BLS zaplanowana jest na piątek, 8 grudnia (14:30). Zgodnie z prognozami zatrudnienie w sektorze pozarolniczym ma osunąć się w listopadzie do 200 tysięcy z pułapu październikowych 260 tysięcy. W piątek z pewnością inwestorzy będą mogli liczyć na większą zmienność.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEthereum vs Bitcoin – analiza techniczna
Następny artykułSociete Generale wskazuje najlepsze typy na 2018 rok
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here