Naga MarketsNFP, praca, comparic, job
ADP gorzej od oczekiwań. Co z jutrzejszym NFP?

O godzinie 14:15 rynki zapoznały się z wynikami zmiany zatrudnienia pozarolniczego według instytutu ADP. Tak zwane „małe NFP” dla wielu traderów jest prognostykiem przed publikacjami NFP, które zwyczajowo wypadają w piątek. Wynik okazał się zdecydowanie gorszy od prognoz i rezultatów listopadowych.


153 tysiące nowych etatów w grudniu

Zgodnie z raportem ADP, w grudniu liczba nowych etatów w sektorze pozarolniczym wyniosła 153 tysiące. Analitycy po dobrym odczycie listopadowym (216 tysięcy, skorygowany spadkowo do 215 tysięcy) spodziewali się deprecjacji w okolice 170 tysięcy. Ta jednak jak widać, była zdecydowanie silniejsza.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: ADP
Źródło: ADP

Chociaż prognozowanie wyników zmiany zatrudnienia autorstwa ADP i BLS (piątkowy raport NFP) jest bardzo trudne i często wyniki te mogą nie być tożsame, to w dłuższym terminie wskazują bardzo podobny trend. W związku z tym spora część traderów przed jutrzejszym odczytem NFP zaplanowanym na 14:30 będzie nastawiała się raczej niedźwiedzio (pomimo, że analitycy opowiadali się do tej pory za utrzymaniem wyników listopadowych w okolicach 180 tysięcy).

Reakcja kolanowa na dolarze amerykańskim

Grudniowy odczyt wypada słabo, jednak nie tragicznie. W pierwszym impulsie dolar tracił w stosunku do majorsów, jednak podobnie jak w przypadku środowych protokołów FOMC, był to jedynie odruch kolanowy i dodatkowo w zaledwie kilkunasto-pipsowym zakresie:

EUR/USD M5
EUR/USD M5
GBP/USD M5
GBP/USD M5
USD/CAD M5
USD/CAD M5

Pełna treść raportu dostępna pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here