Naga MarketsO godzinie 14:15 ADP opublikował styczniowy raport z amerykańskiego rynku pracy, który przez wielu inwestorów traktowany jest jako istotny prognostyk przed mającą miejsce dwa dni później publikacją NFP i jobs report autorstwa BLS, który pilnie śledzi cały rynek oraz Rezerwa Federalna.


O ile wyniki ADP oraz NFP często nie są tożsame, to dynamiczna zmiana wartości zatrudnienia pozarolniczego według publikacji środowych sygnalizuje, że w przypadku NFP także spodziewać można się silniejszego odwrócenia trendu.  W momencie gdy analitycy zakładali wzrost etatów w styczniu o 165 tysięcy, a ostateczny odczyt plasował się na poziomie 246 tysięcy, apetyty co do silnego NFP w piątek na pewno wzrosły.

Te artykuły również Cię zainteresują
Historyczny wykres pokazujący jak rezultaty ADP pokrywają się z wynikami NFP

Dobre nastroje może psuć jedynie fakt, że odczyt grudniowy zrewidowano spadkowo – była to rewizja wręcz kosmetyczna z poziomu 153 tysięcy do 151 tysięcy. Styczeń przynosi najlepszy odczyt od czerwca zeszłego roku.

W pierwszej reakcji Eurodolar osuwał się o około kilkadziesiąt pipsów, deprecjacji nie byłi w stanie zatrzymać również dzisiejsze minima okolic 1.0774:

EUR/USD M5

Lustrzana sytuacja obserwowana jest na USD/JPY. Tutaj również dolarowi udało się pokonać dotychczasowe środowe maksima. Jednocześnie ninja jest parą, która najsilniej zyskuje po publikacji danych z raportu ADP.

USD/JPY M5

To nie koniec istotnych wydarzeń na dolarze amerykańskim w trakcie pierwszego dnia handlowego w lutym. O 16:00 poznamy jeszcze PMI przemysłowe ISM, a o 20:00 opublikowane zostanie oświadczenie polityki pieniężnej FED.

Przed piątkowym odczytem NFP weź udział w konkursie XM Brokers i zgarnij 1000PLN na rachunek handlowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here