Naga Marketsmężczyzna szukający pracyPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z istotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnieania pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar? 


Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). Dzisiejsze wyniki okazują się jednak gorsze od oczekiwań.

125 tysiące nowych etatów w październiku

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo prognoz na poziomie 120 tys., w październiku br. amerykańska gospodarka stworzyła 125 tysiące nowych miejsc pracy. Warto zwrócić uwagę, że jest to odczyt lepszy nie tylko od oczekiwań, lecz również od ujemnie zrewidowanego wrześniowego rezultatu (93 tys. zrewidowane ujemnie z 135 tys.)

ADP

ADP w trendzie długoterminowym koreluje z wynikami NFP, co widać na poniższym wykresie:

ADP w trendzie długoterminowym koreluje z wynikami NFP

Średnie przedsiębiorstwa motorem napędowym amerykańskiej gospodarki

– Podczas gdy wzrost zatrudnienia nadal słabnie, istnieją pewne segmenty rynku pracy, które pozostają silne. Sektor produkcji towarów wykazał się słabością, jednak przemysł medyczny i średnie przedsiębiorstwa odnotowały solidne zyski – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

– Wzrost zatrudnienia utknął w ostatnim roku. Spowolnienie zatrudnienia jest najbardziej widoczne u producentów i małych firm. Jeśli zatrudnienie osłabnie, bezrobocie zacznie rosnąć – dodał Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s Analytics.

Wrześniowa rewizja ADP uderza w kurs dolara

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można, że mimo większego niż oczekiwano wzrostu nowych miejsc pracy, ujemna rewizja wrześniowego raportu przyczyniła się do osłabienia dolara amerykańskiego.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs dolara traci wskutek ujemnej rewizji wrześniowego raportu ADP
USDCAD M5

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNetia miała 21,19 mln zł zysku netto, 26,54 mln zł zysku EBIT w III kw. 2019 r.
Następny artykułPre-Market: Decyzja FOMC przesądzona? Większość rynków stawia na obniżkę stóp procentowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here