Naga MarketsNFP, praca, comparic, jobMarcowe wyniki raportu odnośnie amerykańskiego rynku zatrudnienia według prywatnego instytutu ADP drugi miesiąc z rzędu uplasowały się zdecydowanie wyżej od oczekiwań analityków. 263 tysiące nowych miejsc pracy z całą pewnością utwierdzi FED w przekonaniu, że podjął właściwą decyzję co do podwyżki stóp i przybliży kolejny taki ruch w przyszłości.


Po ADP jobs report czekamy na silne NFP?

263 tysiące nowych etatów jest rezultatem zdecydowanie lepszym od prognozowanych 187 tysięcy. Raport traci odrobinę byczego wydźwięku jedynie z powodu spadkowej rewizji wyników za luty. Te z poziomu 298 tysięcy (najwyższych od 3 lat) zredukowano do 245 tysięcy.

Źródło: ADP

Jak widać na powyższym wykresie, marcowe wyniki utrzymują bardzo dobry trend z ostatnich miesięcy, będąc jednocześnie najwyższymi w skali całego roku. Na poniższym widzimy natomiast porównanie historycznego trendu kształtowania się wartości podawanych przez ADP i BLS (które poznamy już w piątek razem z NFP). Długoterminowe tendencje wyraźnie się pokrywają, więc przed piątkowym non-farm payrolls rynki na pewno będą miały dobre nastroje:

Źródło: ADP

USD w górę w stosunku do wszystkich majorsów

Analizując reakcję USD na wyniki raportu z rynku pracy, tak zwanego „małego NFP”, praktycznie wszędzie widać było chwilową aprecjację (w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu pipsów). EUR?USD pogłębiał sesyjne dołki zatrzymując się dopiero na 61,8% zniesienia wzrostów z przełomu sesji wtorkowej i środowej:

EUR/USD M5

Bardzo silną reakcję prezentował także USD/JPY. Cena na wykresie H1 pokonuje 38,2% zniesienia Fibo oraz linię trendu. Jak na razie jest to najsilniejszy ruch na walorze w trakcie dzisiejszego handlu:

USD/JPY H1

Szybko jednak okazało się, że początkowe ruchy na majorsach zostały w sporej mierze zniesione – między innymi na USD/CAD i NZD/USD.

Pełna treść raportu ADP dostępna jest pod linkiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here