Naga MarketsPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów czwartkowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnieania pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar? 


Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). Dzisiejsze wyniki okazują się znacznie lepsze od oczekiwań.

271 tysięcy nowych etatów w grudniu 2018 r.

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi silnie rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo prognoz na poziomie 179 tys., w grudniu amerykańska gospodarka stworzyła aż 271 tysięcy nowych miejsc pracy, co jest najlepszym rezultatem od czerwca 214 roku. Dla porównania w październiku było to 157 tysięcy (zrewidowane ujemnie ze 179 tys.).

Raport ADP

ADP w trendzie długoterminowym koreluje z wynikami NFP, co widać na poniższym wykresie:

Raport ADP

“Rok 2018 zakończyliśmy kolejnym miesiącem znaczącego wzrostu na rynku pracy” – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

“Pomimo załamania na giełdzie i wojny handlowej, firmy nadal agresywnie zwiększają zatrudnienie. Sprzyjała temu także korzystna grudniowa pogoda. Przy obecnym tempie wzrostu zatrudnienia, niskie bezrobocie będzie jeszcze niższe” – dodał Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s Analytics

Złoto testuje istotny opór

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że w skutek trwajacych od dłuższego czasu wzrostów, kurs dotarł w okolice 1290 dolarów. Jest to techniczny opór, którego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do pojawienia się przynajmniej korekty spadkowej.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie natomiast pokonana, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 1303 USD.

 Do handlu na parach walutowych i rynkach skorelowanych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

kurs złota


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNomura przed piątkowymi danymi z rynku pracy – Payrolls
Następny artykuł10 rocznica “genesis” – pierwszego bloku Bitcoina (BTC)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here